Juventus, Inter i Milan nadal chcą grać w Serie A

Inter Mediolan - Juventus FC
Inter Mediolan - Juventus FC fot. PressFocus

W poniedziałek odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli 20 zespołów Serie A. Wniosek po nim jest taki, że Juventus FC, Inter Mediolan i AC Milan nadal chcą rywalizować w Serie A. Mimo że podjęły decyzję o wystartowaniu w Superlidze.

Nowe rozgrywki i różne zagrożenia

Powstanie nowych rozgrywek z udziałem renomowanych drużyn europejskich to temat, który od nocy z niedzieli na poniedziałek rodzi mnóstwo emocji. Superliga w powszechnej opinii ma być konkurencją dla Ligi Mistrzów. Zdecydowanie przeciwna utworzeniu tego projektu jest UEFA.

Prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej Aleksander Ceferin dał nawet do zrozumienia, że uczestnicy Superlig zostaną wykluczeni z innych rozgrywek. Ponadto piłkarze występujących w nowych rozgrywkach nie mogli być udziałem w turniejach międzypaństwowych takich jak Euro, czy Mistrzostwa świata.

Superliga próbą wygenerowania ogromnych zysków

Z włoskich ekip chęć dołączenia do klubów współtworzących zadeklarowały: Juventus, Inter i Milan.

“Kluby założycielskie będą nadal grać we wszystkich odpowiednich rozgrywkach krajowych i aż do faktycznego uruchomienia Superligi. Juventus jest skłonny uczestniczyć w europejskich rozgrywkach, do których jest uprawniony” – ogłosił klub z Turynu w oświadczeniu zeszłej nocy.

Sky Sport Italia podała natomiast, że Juventus wraz z Interem i Milanem wyraził chęć kontynuowania gry w Serie A. Ciekawe stanowisko w sprawie wyraził z kolei Prezydent Włoskiej Federacji Piłkarskiej Gabriele Gavina, który stwierdził, że Superliga zaszkodzi europejskiej piłce nożnej.

Komentarze

Comments 2 comments