Włoscy giganci ustawiają się w kolejce po utalentowanego obrońcę

Fabian Parici (z lewej)
Fabian Parici (z lewej) fot. PressFocus

Fabian Parisi ma za sobą bardzo udany okres, w związku z czym budzi zainteresowanie ze strony czołowych włoskich ekip. W swoich szeregach 21-latka widzą między innymi Juventus, Inter Mediolan oraz Fiorentina.

  • Fabian Parisi latem mógł dołączyć do Lazio
  • Lewy defensor pozostał jednak w Empoli, gdzie ma pewne miejsce w wyjściowej jedenastce
  • Zainteresowanie transferem 21-latka wykazują Juventus, Inter Mediolan i Fiorentina

Empoli trampoliną do wielkiego transferu

21-letni Fabian Parisi ma za sobą bardzo udany sezon w barwach Empoli. Jego obiecująca gra przykuła zainteresowanie dużych włoskich klubów, a bliskie transferu było Lazio. Ostatecznie lewy obrońca zdecydował się pozostać w obecnej ekipie, gdzie miał pewne miejsce w składzie. Kwestię ewentualnych przenosin do zespołu z czołówki odłożył na przyszły rok.

Okazuje się, że już niedługo młodzieżowego reprezentanta Włoch czeka bardzo poważna decyzja. Bieżąca kampania również przebiega po jego myśli, a w sześciu ligowych spotkaniach udało mu się nawet trafić do siatki. Tym razem kolejka po defensora robi się zdecydowanie dłuższa, bowiem do rzymian dołączyły kluby z absolutnego topu – Juventus oraz Inter Mediolan. Poważne zainteresowanie wykazuje również Fiorentina.

Jeżeli Parisi utrzyma dobrą dyspozycję, najbliższe miesiące będą dla niego ostatnimi w barwach Empoli. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku, zatem klub z centralnej części Włoch ma szansę na spory zarobek. Nieoficjalnie mówi się o tym, że transfer 21-latka mógłby kosztować 20 milionów euro. Potencjalny nabywca musi mieć zatem świadomość dużego wydatku.

Parisi w przeszłości należał do młodzieżowych drużyn Benevento, a później przeniósł się do Avellino. To właśnie stamtąd w 2020 roku trafił do Empoli za kwotę blisko pół miliona euro.

Zobacz również: Inter zatrzymał Skriniara, trener PSG komentuje

Komentarze

Na temat “Włoscy giganci ustawiają się w kolejce po utalentowanego obrońcę