Pirlo: mecz z Interem jak finał

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo PressFocus

We wtorkowy wieczór poznamy pierwszego finalistę rozgrywek o Puchar Włoch. W rewanżowym spotkaniu 1/2 finału Juventus podejmować będzie Inter Mediolan, starając się obronić zaliczkę z pierwszego wygranego 2:1 meczu na San Siro. Szkoleniowiec Starej Damy Andrea Pirlo zapewnia, że jego drużyna jest gotowa na ten pojedynek.

Pierwszy mecz odbył się przed tygodniem. Inter Mediolan prowadził w nim po trafieniu Lautaro Martineza, ale Juventus zdołał odwrócić losy rywalizacji dzięki dwóm bramkom Cristiano Ronaldo.

– To druga odsłona ważnego pojedynku, mamy szansę na awans do finału. To cel, który musimy osiągnąć za wszelką cenę. Musimy mieć odpowiednie podejście. Wszystko zaczyna się, jakby było 0:0, ten mecz będzie jak finał. Musimy być skoncentrowani – powiedział Pirlo w rozmowie w oficjalną telewizją klubową.

– Jestem spokojny, jeśli chodzi o aspekt mentalny. Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni, wierzymy w to, co robimy i jest to niezły punkt wyjścia. Mamy konkretne cele, które chcemy osiągnąć i pracujemy nad tym – kontynuował.

Pirlo uchylił również rąbka tajemnicy, jeżeli chodzi o wyjściowe zestawienie swojego zespołu na wtorkowe spotkanie. – Buffon i Kulusevski rozpoczną spotkanie – powiedział trener Starej Damy.

Juventus od dłuższego czasu prezentuje wysoką formę. Z jedenastu spotkań, które rozegrał w 2021 roku, wygrał aż dziesięć. Czemu Stara Dama zawdzięcza dobrą dyspozycję? – Jesteśmy bardziej zwarci, gramy jako zespół i pomagamy sobie nawzajem. Nie tracimy wielu bramek i nie jest to zasługa tylko defensywy. Wszyscy mają odpowiednie nastawienie – dodał Pirlo.

Transmisja z meczu Juventus – Inter od 20:45 na TVP Sport.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze