Weźcie w dłonie biblię kibica Juventusu

Juventus - Ilustrowana historia Starej Damy
Juventus - Ilustrowana historia Starej Damy Wydawnictwo SQN

Juventus to klub, którego fanom futbolu przedstawiać nie trzeba. Włoski gigant pochwalić się może piękną, choć momentami burzliwą historią, a obok wielu trofeów, jego losy znaczone są również skandalami. Wyjątkową okazję do podróży w czasie i prześledzenia drogi zespołu stanowi album “Juventus. Ilustrowana historia Starej Damy”, który oficjalnie ukazał się już w sprzedaży. Goal.pl jest patronem wydania.

Czytaj dalej…

Album można kupić TUTAJ

Fragment książki

2012
Trzydzieści na boisku

To już oficjalne. Juventus zdobył swoje 30. scudetto. Według Włoskiej Federacji Piłkarskiej Bianconeri mają ich 28, ponieważ dwa tytuły zostały im formalnie odebrane w czasach Calciopoli. Ale dla turyńskiego klubu, rodziny Agnellich i wszystkich kibiców Starej Damy na świecie nie ma żadnych wątpliwości: mają na koncie tytułów 30.

Na budynku siedziby głównej Juventusu w Turynie zostaje wywieszona flaga z liczbą 30 oraz trzema złotymi gwiazdami. Ta sama flaga pojawia się na stadionie podczas ostatniego domowego meczu Juve w sezonie z Atalantą, wygranego 3:1 i będącego zwieńczeniem sezonu, w którym Bianconeri po raz pierwszy w historii nie ponieśli ani jednej porażki. To również ostatni mecz Alessandro Del Piero, który kończy przygodę z Juventusem, rozstając się z włoskim calcio. Cały stadion żegna go we wzruszającej, gorącej atmosferze, pośród oklasków i łez tysięcy kibiców, którzy wznoszą okrzyki na cześć swojego kapitana.
Zgodnie z tradycją puchar zostaje wkrótce przewieziony do Villar Perosa; pojawia się tam w dniu towarzyskiej gierki rozpoczynającej nowy sezon. Drużyna zbiera się w rezydencji Agnellich, by wznieść toast z członkami rodziny, po czym wybiega na boisko, by rozegrać tradycyjny mecz z zespołem Primavery i pokazać wywalczone trofeum rzeszy kibiców.
W żadnej wielkiej historii nie może zabraknąć przełomu. Piłkarze wychodzą na murawę w nowych koszulkach. Zgodnie z regulaminem Juventus nie może jeszcze oficjalnie umieścić na trykotach trzech gwiazd, w związku z czym klub podejmuje decyzję: po raz pierwszy od 1958 roku na koszulce nie będzie żadnej gwiazdy, znajdzie się za to hasło: “30 NA BOISKU”. To wiadomość, która nie pozostawia żadnych wątpliwości.

O książce:

Począwszy od ikon pokroju Giampiero Bonipertiego, przez czasy, w których błyszczeli Michel Platini i Zbigniew Boniek, aż do współczesności, kiedy publikę czarowali Zinedine Zidane, Alessandro del Piero czy Andrea Pirlo – Juventus zawsze posiadał w składzie gwiazdy rozpalające tłumy do czerwoności. Historia tego klubu to jednak nie tylko pojedyncze ikony, ale i mistrzowskie tytuły, skandale, a nawet… rodzinne tragedie. Chcecie ją poznać?
“Ilustrowana historia Starej Damy” to dostarczająca emocji książka pełna niepublikowanych wcześniej materiałów archiwalnych, w tym wywiadów oraz dokumentów, które będą nie lada gratką dla kibiców piłkarskich na całym świecie. Ta pozycja to literacka pamiątka, po którą fani sięgać będą przez kolejne pokolenia.

Mnóstwo unikatowych zdjęć sprawia, że to wydawnictwo nie tylko dla miłośników klubu Agnellich, ale i wszystkich fanów futbolu, którzy zyskują unikatowe źródło informacji o tym, jak piłka nożna ewoluowała w ciągu ostatniego stulecia.
Weźcie w dłoń biblię kibica Juventusu!

Tytuł: Juventus. Ilustrowana historia Starej Damy
Autorzy: Mauro La Villa, Marco La Villa
Liczba stron: 384 (wydanie kolorowe)
Cena okładkowa: 69,99 zł

Komentarze