Juventus i Milan celują w piłkarzy Sassuolo

Domenico Berardi
Domenico Berardi fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch w trakcie trwającego Euro imponuje świetną dyspozycją. Tymczasem we włoskich mediach nie milkną spekulacje dotyczące przyszłości dwóch zawodników US Sassuolo. Chętnych na pozyskanie Domenico Berardiego i Manuela Locatelliego nie brakuje.

  • Wkrótce rozpocznie się okienko transferowe, więc nie milkną spekulacje dotyczące piłkarzy Neroverdich
  • Dwie największe gwiazdy na celowniku gigantów Serie A
  • Kluczowi piłkarze ekipy z MAPEI Stadium wyceniani są łącznie na 80 milionów euro

Juventus i Milan chcą wzmocnić się kosztem Sassuolo

Reprezentacja Włoch z kompletem zwycięstw wywalczyła awans do fazy pucharowej Mistrzostw Europy. Duża w tym zasługa dwóch zawodników ekipy z MAPEI Stadium. Ostatnio już nawet dyrektor generalny Neroverdich Giovanni Carnevali dał do zrozumienia, że nie może zagwarantować, że dwa kluczowi piłkarze drużyny zostaną w Sassuolo.

W kontekście Locatelliego pojawiły się już przecieki, że chętny na jego transfer jest Juventus. Klub z Turynu podobno złożył już nawet ofertę zawodnika, która nie znalazła jednak uznania w oczach sterników Czarno-zielonych. Na dzisiaj wartość pomocnika wynosi 40 milionów euro, ale niewykluczone, że wzrośnie po Mistrzostwach Europy.

Jeśli chodzi o Berardiego, Sportitalia upiera się, że jest priorytetem dla trenera Milanu Stefano Pioliego. Ciekawostką jest, że włoski trener chciał mieć tego napastnika już wtedy, gdy prowadził Fiorentinę. Zawodnik w przyszłym miesiącu skończy 27 lat. Dzięki występom na europejskim czempionacie zawodnik może zyskać pewność siebie, która mogłaby być przydatna w meczach Rossonerich w Lidze Mistrzów.

Spekuluje się, że w przypadku Berardiego suma ewentualnego transferu też miałby oscylować w okolicach 40 milionów euro. W ostatniej kampanii piłkarz wystąpił w 30 spotkaniach, w których zanotował 17 trafień i osiem asyst. Środki na tego typu transakcję Milan chciałby uzyskać ze sprzedaży Rafaela Leao. Portugalczyk wyceniany jest na 25 milionów euro.

Czytaj więcej: Juventus podbił ofertę ws. Locatelliego

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 26. czerwca 2021 20:55.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 2 comments

Kibic Interu, zawrotna kwota żądana przez Sassuolo. To nie może się udać. Natomiast jeśli, byłoby to potężne wzmocnienie prawego skrzydła. Co do Locatellego chłopak rozwinął się niesamowicie. Jeden z błędów Milanu, który pozbył się go bez większego żalu. Po cichu liczę, że podobnie rozwinie się Pobega.

Berardi jak wiadomo gość któremu nikt niczego nie narzuci. Dziś piszą (GdS i CdS) że Inter zaprosił agenta Gianluki Manciniego i Pessiny.
Berardi i Locatelli dopóki nie ma faktów chcę wierzyć w smoki i ich grę dla Sassuolo.