Juventus i Man Utd celują w uznanego działacza. Ważą się losy Paraticiego

Fabio Paratici
Fabio Paratici fot. PressFocus

Juventus i Manchester United są zainteresowane zatrudnieniem byłego dyrektora sportowego Lille Luisa Camposa. Informacje w tej sprawie pojawiły się na łamach Sky Sports UK.

Juventus przejdzie przebudowę od góry?

To nie pierwszy raz, gdy Campos został powiązany z przeprowadzką do Włoch. W przeszłości był na krótkiej liście życzeń Romy, zatrudniając ostatecznie Portugalczyka Tiago Pinto.

56-latek ostatecznie rozstał się z Lille w grudniu minionego roku. Tym samym Campos pozostaje aktualnie bez zatrudnienia. Najnowsze medialne doniesienia sugerują, że Juventus i Man Utd są najbardziej prawdopodobnymi kolejnymi miejscami pracy Portugalczyka. Chociaż pojawiły się również doniesienia, że Camposem jest również zainteresowany Arsenalem.

Godne uwagi jest to, że aktualny kontrakt Fabio Paraticiego z Juventusem wygasa z końcem czerwca i na dzisiaj realny scenariusz zakłada, że Włoch rozstanie się z klubem z Turynu. Tym bardziej że ciągnie się za 48-latkiem afera z transferem Luisa Suareza.

Campos stał się natomiast znany jako mistrz zarabiania na piłkarza. Przyczynił się między innymi do odbudowy Monacho 2013 roku, a później Lille.

– We współczesnej piłce nożnej obecność doświadczonego dyrektora sportowego ma fundamentalne znaczenie – powiedział Campos w rozmowie dla Sky Sports News UK.

– Największe i najlepsze kluby na świecie zawsze szukają najlepszych profesjonalistów, którzy optymalizują ich wyniki – kontynuował Portugalczyk.

W kontekście Camposa warto odnotować, że stoi między innymi za transferami takich zawodników jak: Kylian Mbappe, Thomas Lemar, Fabinho, Gabriel, Anthony Martial, Nicolas Pepe, Bernardo Silva, Victor Osimhen, czy James Rodriguez.

Komentarze