Juventus i Chiellini z porozumieniem

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini fot. PressFocus

Giorgio Chiellini w kolejnym sezonie będzie nadal zawodnikiem Juventusu. Sky Sport Italia podała, że doświadczony obrońca osiągnął w poniedziałek porozumienie z władzami klubu z Turynu w sprawie dwuletniego kontraktu.

  • Juventus w końcu z porozumieniem z doświadczonym obrońcą
  • Chiellini będzie bronił barw Starej Damy do końca czerwca 2023 roku
  • 36-latek od wtorku wróci do treningów prowadzonych przez Massimiliano Allegriego

Juventus na dłużej z weteranem

Giorgio Chiellini zwiąże swoją przyszłość umową, która będzie obowiązywać do końca czerwca 2023 roku. Wszystkie szczegóły dotyczące przedłużenia umowy zostały już omówione.

Kapitan reprezentacji Włoch ostatnio nie ma powodów do narzekań. W minionym miesiącu wygrał z drużyną narodową Euro 2020, pozostawiając w pokonanym polu Anglię. Squadra Azzurra pokonałą Synów Albiony na Wembley po srii rzutów karnych. Tymczasem od wtorku 3 sierpnia zawodnik ma wrócić do treningów w Juve.

Chiellini podobno zabiegał o to, aby jego kontrakt z Juventusem obowiązywał do mistrzostw świata w 2022 roku. Tymczasem decydenci ekipy z Turynu podjęli decyzję o przedłużeniu umowy z zawodnikiem do 2023 roku.

36-letni defensor broni barw Juventusu od 2005 roku. Chiellini trafił do teamu z Turynu z Fiorentiny. Jak na razie w Szeregach Starej Damy rozegrał łącznie 535 spotkań, notując w nich 36 trafień. Wygrał już między innymi dziewięć razy mistrzostwo Serie A i pięć razy Puchar Włoch. Na koncie zawodnika jest też pięc triumfów w meczach o Supercoppa Italiana.

Czytaj więcej: Juventus finalizuje transfer młodego Brazylijczyka

Komentarze