Juventus i agent de Ligta pójdą na kompromis?

Matthijs de Ligt
Matthijs de Ligt Pressfocus

Juventus rozmawia z Mino Raioloą, o tym, aby Matthijs de Ligt przedłużył kontrakt. Menedżer Holendra ma jednak pewien warunek.

  • Matthijs de Ligt ma kontrakt z Juventusem do 30 czerwca 2024
  • Możliwe, że Holender zwiąże się z turyńczykami nową umową
  • Konkretny warunek stawia jednak agent, Mino Raiola

Juventus będzie musiał pójść na ustępstwo

Od momentu, gdy Matthijs de Ligt wzmocnił Juventus, minęły już ponad dwa lata. Od tego momentu Holender rozegrał 87 meczów. Strzelił w nich sześć goli i zaliczył dwie asysty. 22-latek wywalczył sobie zatem miejsce w wyjściowej jedenastce turyńczyków.

Matthijs de Ligt stanowi ważną cześć zespołu. Fakt ten odzwierciedlają jego roczne zarobki na poziomie około ośmiu milionów euro. Holender jest najlepiej zarabiającym piłkarzem w klubie. Na podwyżkę nie ma co liczyć. Może jednak otrzymać nową umowę. O to dba już jego agent.

Mino Raiola i Juventus prowadzą rozmowy, których szczęśliwym finałem ma być wypracowanie porozumienia w kwestii kontraktu Matthijsa de Ligta. Aktualna umowa Holendra wygasa 30 czerwca 2024 roku. Nowa miałaby obowiązywać o rok dłużej. Agent 22-letniego defensora ma jednak swój warunek.

Jeżeli któryś klub chciałby rozpocząć negocjacje w celu kupna Matthijsa de Ligta z pominięciem Juventusu, musiałby zapłacić 150 milionów euro. Mino Raiola oczekuje, że po podpisaniu kontraktu przez Holendra, klauzula zmalałaby do 120 milionów euro. Kompromis między Juventusem, a agentem jest możliwy. Rozmowy są dopiero na początkowym etapie, więc na ostateczne rozstrzygnięcia trzeba poczekać.

Czytaj także: Chiellini zostanie trenerem po zakończeniu kariery?

Komentarze