Higuain: Mam ważny kontrakt, zobaczymy, co dalej

Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain fot. Grzegorz Wajda

Cały czas nierozstrzygnięta jest przyszłość Gonzalo Higuaina. Napastnik Juventusu FC ostatnio był łączony z powrotem do Argentyny. Zawodnik Starej Damy w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów dał jednak do zrozumienia, że chce wypełnić swoją umowę z Juve, która obowiązuje do końca czerwca 2021 roku.

Czytaj dalej…

Higuain stoi w obliczu niepewnej przyszłości w klubie z Allianz Stadium, ale nie podejmie żadnych decyzji, chcąc najpierw spotkać się z nowym trenerem Bianconerich w osobie Andrei Pirlo, który zastąpił na stanowisku pierwszego szkoleniowca Juventusu Maurizio Sarriego.

Przyszłość wszystko zweryfikuje

– Teraz skupiam się na odpoczynku, a na myślenie o swojej przyszłości przyjdzie czas. 24 sierpnia wracam do treningów w Juve, z którym mam jeszcze przez rok ważny kontrakt – mówił Argentyńczyk w rozmowie z Fox Sports.

– Spotkam się z trenerem, porozmawiamy i wówczas dowiem się, co dalej. Jestem świadomy jednak tego, że pod wodzą nowego trenera rysuje się nowa rzeczywistość – kontynuował Higuain.

Argentyński napastnik przez media łączony był z powrotem do swojego rodzinnego kraju, a także z przeprowadzką do MLS. Zawodnik zabrał głos w tej kwestii.

– Gra w MLS byłaby na pewno ciekawym doświadczeniem. Jest w tej lidze wielu ciekawych piłkarzy. Na razie jednak nie wiem, co mnie czeka. Zobaczymy, co przyszłość pokaże – mówił Higuain.

Powrót do Argentyny nie wchodzi w grę

Doświadczony piłkarz odniósł się też do spekulacji związanych z powrotem do River Plate. – Musze powiedzieć, że nie tęsknie za ligą argentyńską. Lubię oglądać mecze tych rozgrywek, ale nie chciałbym wrócić do gry w tym kraju – zakomunikował zawodnik mistrzów Włoch.

– Wyjechałem z Argentyny, gdy byłem młody, a dzisiaj Argentyna musi otworzyć oczy, ponieważ nie tylko ja, ale też wielu innych zawodników waha się przed powrotem, obawiając się o przyszłość swoich rodzin – stwierdził Higuain.

– Wielu podróżuje do Ameryki, Chin lub Arabii Saudyjskiej – uzupełnił 32-latek.

Środkowy napastnik w koszulce Starej Damy wystąpił łącznie w 149 meczach, w których zdobył 66 bramek, notując też 16 asyst. Higuain z ekipą ze stolicy Piemontu wygrał trzykrotnie mistrzostwo Włoch i dwa razy Puchar Włoch.

Komentarze