Juventus nadal w grze, błąd Szczęsnego

Dusan Vlahović
Dusan Vlahović Grzegorz Wajda

Juventus pozostaje w grze o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Po dwóch porażkach z rzędu, Stara Dama tym razem stanęła na wysokości zadania i zdobyła trzy punkty w starciu z Maccabi Hajfa. Środowy mecz w Turynie zakończył się wynikiem 3:1.

Juventus wypunktował rywala

Od pierwszej minuty na murawie zobaczyliśmy tylko Wojciecha Szczęsnego. Drugi z Polaków Arkadiusz Milik, który zmagał się w ostatnich dniach z problemami zdrowotnymi, zasiadł na ławce rezerwowych.

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy, ale na pierwszego gola trzeba było poczekać do 35 minuty. Po prostopadłym podaniu Angela Di Marii z piłką w pole karne wpadł Adrien Rabiot i mając przed sobą tylko bramkarza pewnie trafił do siatki uderzając pod poprzeczkę. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie meczu.

Pięć minut po przerwie Juventus podwyższył na 2:0. Drugą asystę w tym meczu na swoje konto zapisał Di Maria, który tym razem świetnie uruchomił Dusana Vlahovicia. Napastnik gospodarzy bez problemów pokonał bramkarza Maccabi stojąc nim oko w oko.

Kwadrans przed końcem meczu Maccabi zdobyło kontaktowego gola. Duży udział przy tym miał niestety Wojciech Szczęsny, który niepotrzebnie wyszedł z bramki daleko poza pole karne, gdzie został minięty przez Deana Davida, który następnie trafił do pustej bramki.

Juventus odpowiedział w 83. minucie trzecim golem. Swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Rabiot, który uderzeniem głową wykorzystał dośrodkowanie Di Marii z rzutu rożnego. Argentyńczyk zakończył ten mecz z trzema asystami.