Juventus wycenił swojego pomocnika

Weston McKennie
Weston McKennie PressFocus

Weston McKennie już wkrótce może odejść z Juventusu. Pomocnikiem interesuje się kilka klubów, a “Stara Dama” powinna zaakceptować ofertę w wysokości 25-30 milionów euro.

  • Juventus jest gotowy rozstać się z Westonem McKenniem
  • “Bianconeri” oczekują jednak około 25-30 milionów euro
  • Mówi się o zainteresowaniu jego osobą ze strony BVB oraz Chelsea

Weston McKennie wróci do Bundesligi?

Jak informuje jeden z największych opiniotwórczych dzienników we Włoszech, czyli “La Stampa”, Weston McKennie w najbliższym czasie będzie mógł opuścić Juventus. Włodarze “Starej Damy” stawiają jednak swoje warunki. “Bianconeri” są gotowi sprzedać 24-letniego pomocnika, ale za kwotę nie niższą niż 25-30 milionów euro.

Juventus zapłacił bowiem za sprowadzenie amerykańskiego zawodnika mniej więcej 25 milionów euro (wypożyczenie za 4,5 mln euro plus wykup za 20,5 mln euro) i nie chciałby na tej transakcji stracić. W Turynie oczekiwano, że 24-latek będzie szybciej się rozwijał i będzie miał większy wpływ na zespół “Starej Damy”. Tak się jednak nie stało.

Środkowy pomocnik podobno znajduje się na celowniku Chelsea oraz Borussii Dortmund. 41-krotny reprezentant USA, który był na mistrzostwach świata w Katarze, jest zawodnikiem “Bianconerich” od września 2020 roku. Juventus najpierw wypożyczył perspektywicznego piłkarza, a przed sezonem 2021/2022 wykupił go z Schalke 04 Gelsenkirchen. Łącznie ten transfer zamknął się w 25 mln euro.

Weston McKennie w 22 meczach trwających rozgrywek strzelił 3 bramki i zaliczył 1 asystę. Jego wartość rynkowa jest szacowana przez fachowy portal “Transfermarkt” na 21 milionów euro.

Komentarze