Juventus gotowy na zatrzymanie kluczowego defensora

Matthijs De Ligt
Matthijs De Ligt fot. PressFocus

Juventus w ostatnim czasie rozglądał się za ewentualnym następcą Matthijsa De Ligta. W kontekście transferu do klubu z Turynu wymieniano między innymi takich zawodników jak Pau Torres, czy Gabriel. Tymczasem Sky Sport Italia przekonuje, że nie jest jeszcze przesądzone, czy reprezentant Holandii rozstanie się ze Starą Damą.

  • Matthijs De Ligt w ostatnim czasie jest na świeczniku włoskich mediów
  • Bayern Monachium jest poważnie zainteresowany pozyskaniem Holendera
  • Sky Sport Italia przekazało nowe wieści na temat zawodnika

De Ligt może zostać w Juve

Juventus ma zamiar w trakcie kampanii 2022/2023 wrócić na szczyt. Stara Dama za wszelką cenę chce odzyskać mistrzostwo Serie A. Turyński team ma zamiar namieszać też w Lidze Mistrzów.

Realizowanie celów przez Juve może być jednak trudne, mając na uwadze to, że szeregi tej ekipy może niebawem pożegnać Matthijs De Ligt. Holender ma co prawda kontrakt ważny do 2024 roku. Niemniej zawodnikiem poważnie zainteresowany jest Bayern Monachium.

Kłopotem dla Bawarczyków jest jednak to, że w umowie reprezentanta Holandii wpisana jest klauzula odstępnego, wynosząca 120 milionów euro. Jednocześnie Juventus niechętnie podchodzi do planu sprzedania piłkarza za 90-100 milionów euro. Mimo że sam zainteresowany jest chętny na dołączenie do klubu z Niemiec.

Na dzisiaj Bayern zaoferował tylko 60 milionów euro za De Ligta. To zdecydowanie nie spełnia oczekiwań sterników Bianconerich. W tym tygodniu piłkarz wrócił do treningów i jednocześnie jest świadomy tego, że transakcja z jego udziałem będzie sfinalizowana tylko wtedy, gdy Juventus otrzyma satysfakcjonującą propozycję.

De Ligt trafił do Juve w 2019 roku za 85,5 miliona euro z Ajaxu. W przyszłym miesiącu zawodnik skończy 23 lata.

Czytaj więcej: “Juventus ma potencjał na to, aby zdobyć wiele trofeów”

Komentarze

Na temat “Juventus gotowy na zatrzymanie kluczowego defensora