Juventus finalizuje transfer młodego Brazylijczyka

Kaio Jorge
Kaio Jorge fot. PressFocus

Juventus i Santos uzgodniły warunku transferu z udziałem Kaio Jorge. Brazylijczyk ma zasilić szeregi Starej Damy za trzy miliony euro. Połowa tej sumy uregulowana zostanie od razu, a druga część w 2022 roku.

  • Juventus według medialnych doniesień wygrał wyścig po Kaio Jorge
  • Sternicy Starej Damy mają zapłacić za transakcję trzy miliony euro
  • Wcześniej zainteresowanie młody zawodnikiem wyrażały Milan i Benfica

Juventus postawił na swoim

Juventus od dłuższego czasu wyrażał zainteresowanie 19-latkiem. Sternicy brazylijskiego klubu zostali jednak postawieni pod ścianą. Piłkarz porozumiał się już z przedstawicielem Serie A, a jego kontrakt z ekipą z Ameryki Południowej wygasa z końcem grudnia tego roku.

Tym samym Kaio Jorge miał dwie opcje przed sobą. Mógł odejść za pół roku jako wolny zawodnik lub już teraz, dając jednocześnie możliwość zarobku Santosowi. Wygląda na to, że ostatecznie drugi wariant stanie się faktem.

FootMercato ujawniło, że suma transakcji wyniesie trzy miliony euro. Goal.com ujawnił natomiast, że transfer zostanie spłacany w ratach po 1,5 miliona euro. Juventus podobno ma zapewnić również brazylijskiemu klubowi pięć procent od kolejnej transakcji z udziałem piłkarza.

Juve nie było jedynym klubem zainteresowanym zawodnikiem. Brazylijski napastnik znajdował się również na celowniku Milanu i Benfiki. Kaio Jorge w trakcie kampanii 2020/2021 wystąpił w 28 meczach, strzelając w nich osiem goli. Na koncie napastnika znalazły się również trzy asysty. Młody piłkarz w szeregach Santosu rozegrał łącznię 80 spotkań, zdobywając 17 bramek.

Czytaj więcej: Oddala się transfer Romero. Atalanta nie ustępuje

Komentarze