Juventus podtrzyma tradycję i pozyska piłkarza za darmo?

Willian
Willian fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC jest gotowy na to, aby złożyć ofertę Willianowi, jeśli ten nie przedłuży swojej umowy z Chelsea FC, donoszą media Włoszech. Brazylijczyk ma kontrakt ważny z klubem z zachodniego do końca czerwca 2020 roku.

Czytaj dalej…

Willian w szeregach przedstawiciela Premier League jest od 2013 roku. Ostatnio co prawda pojawiły się głosy, że zawodnik jest gotowy na przedłużenie swojego kontraktu na czas przedłużenia sezonu. Niemniej temat długoterminowej umowy w kontekście zawodnika podobno nie wchodzi w grę, co pozwala przypuszczać, że w kampanii 2020/2021 piłkarz będzie bronił barw nowego klubu.

Willian oczekuje kontraktu na trzy lata, co według Sport Mediaset jest w stanie zapewnić zawodnikowi mistrz Włoch. Juventus jest jednocześnie chętny na to, aby pozyskać 31-latka. Warto zaznaczyć, że sternicy Starej Damy mają doświadczenie w pozyskiwaniu zawodników, którym wygasają kontrakty. Na podobny zasadach do Juve dołaczyli: Emre Can, Aaron Ramsey, czy Adrien Rabiot.

Brazylijczyk, który w sierpniu skończy 32 lata, w przeszłości współpracował już z Maurizio Sarrim, gdy Włoch pracował w Chelsea. Willian w pochlebnych słowach wypowiadał się na temat aktualnego opiekuna Juve. Dodajmy, że 69-krotny reprezentant Brazylii w trakcie sezonu 2019/2020 wystąpił w 37 meczach, w których strzelił siedem goli, notując też sześć asyst.

Komentarze