Dybala z kontuzją mięśniową. Występ z OL niepewny?

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. Grzegorz Wajda

Meczu z UC Sampdorią w ramach 36. kolejki włoskiej ekstraklasy nie dokończył z powodu kontuzji Paulo Dybala. Przedstawiciele klubu z Piemontu mają jednak nadzieję, że Argentyńczyk wróci do zdrowia na spotkanie w Lidze Mistrzów przez Olympique Lyon.

Czytaj dalej…

Argentyński napastnik w trakcie starcia z ekipą z Ligurii musiał opuścić boisko z powodu kontuzji mięśniowej. Nie przeszkodziło to w każdym razie turyńskiej ekipie w odniesieniu zwycięstwa 2:0 dla teamem z Genui, co skutkowało tym, że Stara Dama wywalczyła dziewiąte z rzędu scudetto.

Dybala nie wystąpi z meczu Ligi Mistrzów?

Jeden cel team z Piemontu na kampanię 2019/2020 zrealizował. Kolejnym jest z kolei sukces w elitarnych rozgrywkach, gdzie jedną z kluczowych ról ma odgrywać Dybala. Na dzisiaj nie wiadomo jednak, czy reprezentant Argentyny dojdzie do pełni sił na potyczkę z przedstawicielem Ligue 1.

Juventus wydał natomiast specjalny komunikat na temat stanu zdrowia swojego kapitana.

“Paulo został dzisiaj poddany specjalnym badaniom radiologicznym w JMedical, które wykazało uraz mięśnia lewego uda. Jego stan zdrowia będzie analizowany codziennie. Kompletne badania przeszedł również Danilo, które dały jednak wynik negatywny” – brzmi oświadczenie Juventusu.

Argentyńczyk ważnym ogniwem Starej Damy

Dybala ma kontrakt z Juve ważny do końca czerwca 2022 roku. 26-latek w trakcie sezonu 2019/2020 wystąpił łącznie w 33 spotkaniach, w których strzelił 11 goli, notując też 11 asyst. Dybala trafił do klubu z Turynu w 2015 roku z US Palermo, kosztując wówczas 40 milionów euro.

Komentarze