Dybala wciąż bez porozumienia ws. nowego kontraktu

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. Grzegorz Wajda

Paulo Dybala, wciąż nie parafował nowego kontraktu z Juventusem FC. Włoskie media przekonują jednak, że rozmowy na tej płaszczyźnie wciąż trwają, chociaż do porozumienia jeszcze daleka droga.

Czytaj dalej…

Paulo Dybala, ma umowę z klubem z Piemontu ważną do końca czerwca. Co prawda już od kilku miesięcy we włoskich mediach spekuluje się o nowym kontrakcie Argentyńczyka, ale do dzisiaj żadnej oficjalnej informacji na temat nowego porozumienia piłkarza z Juve nie ma.

Czas mija, a wartość Dybali rośnie

Przypomnijmy, że reprezentant Argentyny dołączył do Juventusu w 2015 roku z US Palermo, kosztując wówczas 40 milionów euro. Od tamtej pory wartość 26-latka wzrosła przynajmniej dwukrotnie. Nie zmienia to jednak faktu, e chętnych na piłkarza nie brakuje, a jednym z klubów, który przywitałby Dybalę z otwartymi ramionami, jest między innymi Manchester United.

Kłopot w tym, że Juventus z niechęcią podchodzi do rozstania z piłkarzem. Klub z Piemontu ma wiele planów dotyczących Dybali. Nie jest dziełem przypadku, że Argentyńczyka może grać w koszulce Juventusu z numerem “10”, a ponadto jest też kapitanem Bianconerich.

Mocny punkt Starej Damy

Rozmowy w sprawie nowej umowy zawodnika trwają już od grudnia, a porozumienia jak nie było, tak nie ma. Co prawda nowy szkoleniowiec Juve Andrea Pirlo dał do zrozumienia, że Dybala będzie kontynuował swoją karierę w szeregach Bianconerich, ale klub wciąż nie spełnił żądań piłkarza.

Corriere dello Sport twierdzi, że rozmowy w sprawie nowej umowy wciąż trwają. Przypomnijmy, że na bazie aktualnego kontraktu Dybala może liczyć na roczne zarobki w wysokości ponad siedmiu milionów euro rocznie. Argentyńczyk jest tym samym jednym z najlepiej zarabiających zawodników w klubie obok Cristiano Ronaldo, Matthijsa De Ligta i Gonzalo Higuaina.

Komentarze