Dybala od sześciu sezonów imponuje regularnością w LM

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. Grzegorz Wajda

Paulo Dybala, zdobył bramkę w starciu przeciwko Ferencvarosowi TC. Argentyńczyk jest jednocześnie jedynym zawodnikiem Juventus FC, który strzelał gole w Lidze Mistrzów w każdym z sześciu ostatnich sezonów.

Czytaj dalej…

Paulo Dybala w boju przeciwko ekipie z Węgier strzelił gola na 3:0 w drugiej połowie. Zawodnik był też blisko zdobycia drugiej bramki, ale ostatecznie został z niej odarty, gdyż Lasha Dvali, chcąc zapobiec utracie bramki, ostatecznie skierował piłkę do siatki, co zostało uznane za trafienie samobójcze.

26-latek w środowy wieczór zaliczył tym samym swoje premierowe trafienie w trakcie trwającej kampanii. Jak na razie Dybala rozegrał w sezonie 2020/2021 łącznie pięć spotkań. Przypomnijmy, że Argentyńczyk dołączył do teamu z Piemontu w 2015 roku z US Palermo, kosztując wówczas 40 milionów euro.

Obecny kontrakt Dybali z Juve obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. Wciąż nierozstrzygnięta jest kwestia przyszłości piłkarza. Juventus ma plan, aby zatrzymać piłkarza w swoich szeregach na dłużej. Niemniej piłkarz liczy na znaczną podwyżkę swoich apanaży.

Odnotujmy, że Dybala aktualnie może liczyć w szeregach Starej Damy na apanaże w wysokości 7,3 miliona euro. Pod względem zarobków zawodnik jest na trzecim miejscu w klubie za Cristiano Ronaldo i Matthijsem De Ligtem. Rynkowa wartość piłkarza według Transfermarkt.de szacowana jest na 80 milionów euro.

Komentarze