Juventus dopnie swego? “Transfer nigdy nie był tak blisko”

Memphis Depay
Memphis Depay fot. PressFocus

Juventus według informacji La Gazzetta dello Sport wydaje się bardzo blisko sfinalizowania transferu z udziałem Memphisa Depaya. Najpopularniejsze włoskie medium sportowe przekonuje, że klub z Turynu nigdy wcześniej nie był tak blisko pozyskania piłkarza.

  • Juventus wkrótce może ogłosić solidne wzmocnienie w ataku
  • La Gazzetta dello Sport przekonuje, że do końca weekendu sfinalizowany może zostać transfer z udziałem Memphisa Depaya
  • Ekipa z Turynu ma pozyskać Holendra na zasadzie wolnego transferu

Depay bardzo blisko przeprowadzki do Juve

Juventus prawdopodobnie pozyska Memphisa Depaya na zasadzie wolnego transferu. Reprezentant Holandii ma rozwiązać kontrakt z FC Barceloną. Jednocześnie Katalończycy zyskają oszczędności, bo jeden z piłkarzy zniknie z listy płac. Taki stan rzeczy ma pozwolić zaoszczędzić hiszpańskiej ekipie dwa miliony euro.

La Gazzetta dello Sport informuje również, że Holender ma parafować z Juventusem kontrakt na dwa lata, dzięki któremu będzie mógł liczyć na zarobki w wysokości 7,5 miliona euro rocznie. Całkowity koszt transakcji pierwotnie miał kosztować włoski klub 24 miliony euro, a ostatecznie wyniesie 22,5 miliona euro ze względu na rozporządzenie dotyczące wzrostu.

Zobacz także:

Najnowsze doniesienia w sprawie przeprowadzki Depaya do Juventusu sugerują, że transakcja może zostać sfinalizowana do końca weekendu. Kluczową rolę w pracy nad transferem miał odegrać dyrektor sportowy Starej Damy – Federico Cherubini.

Reprezentant Holandii trafił do Barcy latem 2021 roku, podpisując z nią kontrakt do 2023 roku. Jak na razie Depay wystąpił w 37 meczach Barcelony, strzelając w nich 13 goli.

Czytaj więcej: Juventus zaoferował swojego pomocnika Man Utd

Komentarze

Na temat “Juventus dopnie swego? “Transfer nigdy nie był tak blisko”