Juventus dokona transferu. Musi jednak poczekać

Adrien Rabiot
Adrien Rabiot Pressfocus

Juventus jest dogadany z nowym pomocnikiem. Transfer nie będzie jednak ogłoszony, dopóki turyńczyków wciąż reprezentuje Adrien Rabiot.

  • Tego lata do Turynu ma trafić nowy pomocnik
  • On i Juventus są już dogadani
  • Pozostaje jedynie sprzedaż Adriena Rabiota, aby móc ogłosić pozyskanie jego następcy

Rabiot kluczem do sprowadzenia nowego gracza

Juventus sezon 2022/2023 w Serie A, rozpoczął poniedziałkowym meczem z Sassuolo na własnym stadionie. Bianconeri wygrali 3:0, czym wywołali uśmiech na twarzy swoich kibiców. Ci radowaliby się jeszcze bardziej, gdyby Massimiliano Allegri miał większe pola manewru w środku pola. W ostatniej potyczce nie wystąpił kontuzjowany Paul Pogba oraz Arthur, którego klub chętnie oddałby do Valencii.

Przeciwko Sassuolo nie wystąpił też zawieszony Adrien Rabiot. Nie należy wykluczać, że Francuz nie zagra już w Juventusie. Turyńczycy negocjowali bowiem z Manchesterem United temat jego transferu. Strony doszły do wniosku, że pomocnik może opuścić klub za 20 milionów euro. Przedstawiciel Premier League musi jeszcze dogadać się z zawodnikiem, za co bardzo mocno kciuki trzyma Juventus.

Sprzedaż Rabiota spowoduje, że w środku pola turyńczyków pojawi się luka, którą Juventus rzecz jasna zamierza uzupełnić. Bianconeri są dogadani z reprezentującym PSG Leandro Paredesem. Argentyńczyk miałby zostać wypożyczony do Juventusu. W umowie zostałaby zawarta opcja wykupu. W Turynie doprowadzą do skutku tę transakcję, gdy tylko z klubem oficjalnie pożegna się Rabiot.

Czytaj także: Dobry start sezonu Juventusu i Napoli, Zieliński z golem

Komentarze

Na temat “Juventus dokona transferu. Musi jednak poczekać