Demiral z kolejną kontuzją, Turek nie zagra z Barceloną

Merih Demiral
Merih Demiral fot. PressFocus

Merih Demiral dopiero co wrócił do gry po wyleczeniu jednej kontuzji mięśniowej, a już doznał kolejnej. Juventus FC w oficjalnym komunikacie poinformował, że Turek nabawił się urazu uda. Niewykluczone zatem, że zawodnik już w tym roku nie pojawi się na boisku.

Czytaj dalej…

Merih Demiral zagrał w środowym starciu mistrzów Włoch przeciwko Dynamie Kijów, które zakończyło się wygraną Starej Damy 3:0. Po tym meczu okazało się, że Turek doznał kontuzji. Dzisiaj zawodnik przeszedł badania w JMedical, a kolejne ma zaplanowane za 10 dni.

“Merih Demiral przeszedł badania po wczorajszym urazie mięśniowym w JMedical. Testy wykazały niewielki uraz prawego uda. Jego stan zdrowia ponownie zostanie oceniony za 10 dni” – czytamy w oświadczeniu Juventusu.

W związku z powyższym Demirala zabraknie w meczu przeciwko Torino FC w najbliższy weekend. Turecki zawodnik nie zagra też w przyszłym tygodniu w starciach przeciwko FC Barcelonie w Lidze Mistrzów oraz z Genoą CFC w Serie A.

Środkowy defensor, który ma umowę z Juve ważną do końca czerwca 2024 roku, w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w dziewięciu meczach.

Komentarze