Ronaldo: To dla nas cenny punkt

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Cristiano Ronaldo świetnie zaczął nowy sezon we włoskiej ekstraklasie. W meczu przeciwko UC Sampdorii portugalski zawodnik zdobył jedną bramkę, a w starciu przeciwko AS Romie strzelił dwa gole. Szczególnie drugie trafienie 35-latka mogło się podobać, gdy piłkarz skierował piłkę do siatki po uderzeniu głową.

Czytaj dalej…

Cristiano Ronaldo ma po dwóch rozegranych spotkaniach trzy trafienia na swoim koncie w sezonie 2020/2021. Tym samym zawodnik Starej Damy jest liderem w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców w Serie A.

Warto odnotować, że team z Piemontu w trakcie potyczki przeciwko Wilkom dwa razy doprowadzał do wyrównania. Dodajmy też, że Juventus kończył spotkanie w dziesięciu, co było podyktowane tym, że Adrien Rabiot po dwóch żółtych kartkach został wyrzucony z boiska.

Ronaldo zachowuje spokój

– Zdobyliśmy cenny punkt. Sytuacja nieco wymknęła nam się spod kontroli, gdy okazało się, że musimy grać w dziesięciu. Niewykluczone jednak, że na koniec sezonu ten wywalczony punkt będzie dla nas bardzo cenny – mówił Ronaldo po meczu przed kamerą Sky Sport Italia.

– Jesteśmy na początku nowej kampanii, mamy nowego trenera, nowe pomysły, ale dostrzegam, że zespół pracuję dobrze i z entuzjazmem, więc jestem spokojny o naszą przyszłość – dodał Portugalczyk.

Mistrz Włoch swój kolejny mecz rozegra w niedzielę 4 października, gdy turyńczycy w roli gospodarza zmierzą się z SSC Napoli. Mecz zaplanowany jest na godzinę 20:45.

Komentarze