Ciekawa lista kandydatów do zastąpienia Pirlo

Massimiliano Allegri i Luciano Spalletti
Massimiliano Allegri i Luciano Spalletti fot. PressFocus

Juventus FC według doniesień La Repubblica ma na tyle stabilną sytuację finansową, aby zatrudnić jednego z czołowych trenerów na rynku. Na liście kandydatów do zastąpienia Andrei Pirlo wymienia się między innymi: Juergen Klopp, czy Josep Guardiola.

Trenerzy z topu raczej nie wchodzą w grę

Juventus FC na dzisiaj nie podjął decyzji o zwolnieniu aktualnego trenera Starej Damy. W każdym razie we włoskich mediach wciąż trwa dyskusja, kto może zastąpić Andreę Pirlo. W gronie trenerów, którzy mogliby objąć stery opiekuna Starej Damy oprócz Niemca i Hiszpana, jest jeszcze trzech Włochów.

Warto jednak nadmienić, że zatrundienia Kloppa, czy Guardioli wydaje się jednak opcją mało realną, mając na uwadze to, że Juventus zdążył w lutym poinformować, że strata finansowa klubu wyniosła blisko 114 milionów euro.

Z włoskich szkoleniowców według włoskich dziennikarzy potencjalnymi kandydatami do zastąpienia aktualnego opiekuna Juventusa są: Gian Piero Gasperiniego, Simone Inzaghiego i Luciano Spallettiego.

Tudor może przejąć stery nad Juve w trudnym momencie

La Repubblica.it przekonuje, że praca Pirlo nie jest już bezpieczna. Jednocześnie pojawiły się głosy, że w przypadku pogorszenia się sytuacji Juve, tymczasowym następcą obecnego trenera Starej Damy może zostać Igor Tudor.

Ostatnio zaczęto spekulować we Włoszech, że Massimiliano Allegri może wrócić do Juventusu latem. Popularna włoska gazeta, twierdzi jednak, że były opiekun Juve nie jest w najlepszych relacjach z Andreą Agnellim i Pavlem Nedvedem, co pozwala przypuszczać, że taki ruch jest jednak mało prawdopodobny.

Komentarze

Comments 3 comments

To sam top…Gasperini, Spaletti, Inzaghi razem wzieci zdobyli mniej trofeow niż Allegri…to nie ma co :D, niech biora nie patrzą, to juz Pirlo nie dobra trener oj nie dobra…przydalby sie jakis spadek do drugiej ligi, moze by sie ogarneli

Biorąc pod uwagę, że przez ostatnią dekadę prawie wszystkie krajowe trofea przypadały jednej drużynie a w Europie włoskie kluby sukcesów nie odnoszą to ciężko trafić trenera z Serie A z jakimś pokaźnym zestawem trofeów. Należałoby zatrudnić Conte albo Allegriego.
Spoza ligi kilku już by się znalazło ale to nazwiska trudne (ocierające się o sci-fi) do wyjęcia.