Allegri: występ kontuzjowanych gwiazd możliwy

Di Maria i Chiesa
Di Maria i Chiesa PressFocus

Zarówno Federico Chiesa, jak i Angel Di Maria nie wzięli udziału w niedawnym meczu Juventusu z Sampdorią (4:2). Choć obie gwiazdy dopiero co wróciły po urazach, Massimiliano Allegri nie wyklucza ich występu w rewanżu z Freiburgiem.

  • Federico Chiesa i Angel Di Maria nie zagrali z Sampdorią z powodu kontuzji
  • Skrzydłowi wrócili do gry dopiero w środę
  • Massimiliano Allegri nie wyklucza jednak skorzystania z duetu w czwartkowym spotkaniu z Freiburgiem

“Ich występ od pierwszych minut jest mało prawdopodobny, ale mogą zagrać”

Angel Di Maria oraz Federico Chiesa nie wzięli udziału w niedawnym spotkaniu Juventusu z Sampdorią (4:2). Obaj skrzydłowi cierpieli na drobne urazy, ale w środę wrócili już do treningów z drużyną. Przypomnijmy, że to właśnie Argentyńczyk strzelił jedyna bramkę w pierwszym spotkaniu z Freiburgiem. Być może pomoże też zespołowi podczas rewanżu.

To mało prawdopodobne, by obaj zaczęli w wyjściowym składzie. Odzyskaliśmy ich dopiero w środę rano. Będę mógł z nich jednak skorzystać w trakcie spotkania. Dusan Vlahović jest smutny, bo ostatnio nie zdobywa bramek, ale pod względem fizycznym ma się dobrze. Jestem zrelaksowany, niebawem wróci do strzelania. Co do Chiesy i Di Marii, ocenię ich w czwartkowy poranek i wtedy ustalę, jaką wystawię podstawową jedenastkę – powiedział przed meczem Ligi Europy Massimiliano Allegri. – Niestety, po pierwszym meczu [z Freiburgiem – przyp. PP] Di Maria doznał kontuzji i ominęło go kilka sesji treningowych. W środę pozytywnie przeszedł jednak testy. Nie ma w nogach wielu minut, ale jest ryzyko, że stracimy go na 40 dni, biorąc pod uwagę, co działo się we wrześniu. Czwartkowy mecz jest ważny, ale mamy jeszcze takich wiele przed końcem sezonu – dodał Włoch.

Początek spotkania Freiburg – Juventus już w czwartek o godzinie 18:45.

Zobacz też: Przewidywane składy na mecz Freiburg – Juventus.

Freiburg
Juventus FC
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 16. marca 2023 18:45.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze