Juventus chce pożegnać dwóch zawodników

Federico Bernardeschi
Federico Bernardeschi fot. Grzegorz Wajda

Przedstawiciele Juventusu są gotowi na pożegnanie się z dwoma zawodnikami podczas styczniowego okna transferowego. Drużynę mistrzów Włoch mogą opuścić Federico Bernardeschi i Sami Khedira.

Czytaj dalej…

Skrzydłowy reprezentacji Włoch od dłuższego czasu jest łączony z odejściem z Juventusu. Niewykluczone, że nastąpi to podczas styczniowego okna transferowego. Bernardeschi nie może być bowiem zadowolony ze swojej obecnej sytuacji w klubie i prawdopodobnie rozważy możliwość zmiany zespołu.

26-letni zawodnik nie jest ulubieńcem nowego trenera Juventusu Andrei Pirlo. W obecnym sezonie wystąpił w zaledwie sześciu spotkaniach, spędzając na murawie łącznie tylko 114 minut. Nic również nie wskazuje na to, aby jego sytuacja w najbliższym czasie miała się poprawić.

Według informacji Il Corriere della Sera, Juventus jest gotowy rozważyć oddanie piłkarza na wypożyczenie lub nawet definitywny transfer. Pierwszy wariant pozwoliłby Starej Damie zaoszczędzić przynajmniej część rocznego wynagrodzenia piłkarza, które wynosi 4,5 milionów euro.

Khedira również na wylocie

W styczniu z Juventusem prawdopodobnie definitywnie pożegna się Sami Khedira. Turyński klub prowadzi rozmowy z byłym reprezentantem Niemiec na temat wcześniejszego rozwiązania kontraktu. Latem piłkarz nie był zainteresowany takim rozwiązaniem, ale wszystko wskazuje na to, że zmienił swoje stanowisko. Według doniesień Bilda piłkarz jest gotowy na opuszczenie Juventusu i dołączenie do innego europejskiego klubu.

Khedira, który nie znalazł się w kadrze drużyny na rozgrywki Ligi Mistrzów, nie rozegrał również ani jednej minuty w obecnym sezonie Serie A.

Komentarze