Juventus chce odnowić kontrakty ze swoimi piłkarzami

Juan Cuadrado
Juan Cuadrado PressFocus

Luty zapowiada się równie intensywnie dla włodarzy Juventusu, co styczeń, gdy całymi dniami pracowali nad wzmocnieniem składu, czego efektem było pozyskanie Dusana Vlahovica i Denisa Zakarii. Jak podaje Tuttosport obecny miesiąc będzie równie pracowity, bowiem bianconeri chcą odnowić kontrakty ze swoimi piłkarzami. Tematem numer jeden oczywiście pozostaje Paulo Dybala, ale są też inni gracze z wygasającymi umowami.

  • Juventus w lutym planuje odnowić umowy z piłkarzami, którym kończą się kontrakty
  • Priorytetem w rozmowach pozostaje Paulo Dybala
  • Juan Cuadrado na pewno pozostanie w Juve na kolejne lata

Cuadrado podpisze nową umowę

Mattia De Sciglio, Juan Cuadrado, Mattia Perin i Federico Bernardeschi to piłkarze, z którymi Juventus zasiądzie do wspólnych rozmów w celu omówienia nowych kontraktów. Rozmowy z każdym piłkarzem będą traktowane indywidualnie, jednak zdaniem włoskiej prasy wszystkim ma przyświecać jeden cel. Stara Dama nie zaoferuje swoim graczom podwyżek.

Juan Caudrado jest jednym z bardziej oczywistych wyborów Juventusu, aby odnowić kontrakt. Kolumbijczyk zasłużył na to swoimi ponadprzeciętnymi występami w ostatnich kilku sezonach zawsze będąc kluczową postacią.

Kolumbijski skrzydłowy zarabia obecnie 4 mln euro netto za sezon gry. W wieku 33 lat może liczyć na nową trzyletnią umowę lub dwuletnią z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Wynagrodzenie Cuadrado zostanie prawdopodobnie na zbliżonym poziomie do obecnego.

Juan Cuadrado prowadził już rozmowy z Juventusem w sprawie przedłużenia kontraktu jesienią ubiegłego roku, ale ostatecznie negocjacje zostały przełożone na luty. Temat podpisania nowej umowy Kolumbijczyka ze Starą Damą nigdy nie był głośno komentowany w mediach głównie z dwóch powodów. Piłkarz nie lubi rozgłosu, a fakt podpisania nowego kontraktu jest tak oczywisty, że nigdy nie był kwestionowany.

Zobacz również: Ciepłe przywitanie Mourinho na San Siro

Komentarze