Juventus wytypował cel transferowy na lato 2023

Strahinja Pavlovic
Strahinja Pavlovic Pressfocus

W czwartek dziennikarze z La Gazzetta dello Sport przekazali, że jednym z głównych celów transferowych Juventusu na lato 2023 jest wzmocnienie środka obrony. Wytypowany został już nawet kandydat. Jest nim zawodnik Red Bull Salzburg – Strahinja Pavlovic.

  • Słabno radzi sobie Juventus na starcie sezonu 2022/23, dlatego zarząd planuje już przyszłoroczne transfery
  • Drużyna może w niedługim czasie potrzebować nowego środkowego obrońcy
  • Zdaniem włoskich dziennikarzy głównym kandydatem do tej roli jest Strahinja Pavlovic z Red Bulla Salzburg

Juventus szykuje się na pozyskanie kolejnego Serba

Mało elementów w grze Juventusu w tym sezonie funkcjonuje, jak należy. Zespół zajmuje dopiero ósme miejsce w Serie A, natomiast w Lidze Mistrzów nie ma już praktycznie szans na wyjście z grupy. Słabo wygląda przede wszystkim formacja ataku. Stara Dama w lidze strzeliła mniej bramek niż m.in. Udinese, Lazio, czy Inter Mediolan.

Poza wzmocnieniem linii ataku zarząd planuje również pozyskać nowego środkowego obrońcę. Z zamiarem odejścia nosi się Leonardo Bonucci, a w kadrze nie ma zbyt wielu stoperów. W tym celu wytypowano już jednego z głównych kandydatów. Jest nim zawodnik Red Bull Salzburg – Strahinja Pavlovic.

Serb dobrze zna się z kadry z Dusanem Vlahoviciem i Filipem Kosticiem, z którymi miał już nawet rozmawiać na temat życia w Turynie. W tym sezonie dobrze radzi sobie a barwach RB Salzburg, do którego przeniósł się po rocznym pobycie w FC Basel. Operacja może jednak okazać się dość kosztowna. 

Mistrz Austrii nie planuje tanio rozstawać się z 21-latkiem, a dziennikarze podają, że w grę może wchodzić nawet 20-25 milionów euro. Mimo to Stara Dama jest gotowa na taki zakup. Serb postrzegany jest za perspektywicznego zawodnika, którego wartość w krótkim czasie może jeszcze wzrosnąć.

Komentarze

Na temat “Juventus wytypował cel transferowy na lato 2023