Buffon: Jestem z siebie dumny

Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon fot. Cosmin Iftode / SPORT PICTURES

Juventus FC w minioną niedzielę zapewnił sobie dziewiąte mistrzostwo Serie A. Tymczasem po tym sukcesie Gianluigi Buffon ujawnił, że jest szczęśliwy, bo jego celem było wywalczenie dziesięciu mistrzostw Serie A, co się Włochowi udało, licząc też dwa mistrzowskie tytuły, które zostały Juve odebrane w związku z aferą calciopoli.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że doświadczony golkiper wrócił do Juventusu z Paris Saint-Germain.

– Jestem szczęśliwy. Miałem za cel wywalczenie dziesięć mistrzowskich tytułów i się udało, chociaż dwa zostały nam odebrane – mówił Buffon cytowany przez Corriere dello Sport.

Buffon: Nie jestem typem aroganta

Odnotujmy, że Buffon po powrocie do teamu z Piemontu musiał pogodzić się z rolą drugiego bramkarza w Juventusie. Pierwszym golkiperem zespołu Bianconerich jest Wojciech Szczęsny.

– Cały czas musiałem radzić sobie z tym, co reprezentowałem i nadal myślę, że reprezentuję. Poddałem się próbie. Jestem z siebie dumny, bo zdałem. Nigdy nie lubiłem arogancji i był to sposób na przetestowanie mnie, aby móc powiedzieć, że nie jestem arogancki – powiedział doświadczony zawodnik w kontekście rywalizacji z reprezentantem Polski.

Komentarze