Juventus bez BBC pierwszy raz od siedmiu lat

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini fot. Grzegorz Wajda

BBC to potoczny skrót od nazwisk trzech zawodników Juventusu: Andrei Barzagliego, Lenoardo Bonucciego oraz Giorgio Chielliniego. To właśnie Ci piłkarze stanowili o sile defensywy Starej Damy w ostatnich sezonach. Jak zauważył portal Football Italia, najbliższe spotkanie z Parmą będzie pierwszym od siedmiu lat, w którym nie będzie mógł zagrać żaden z nich.

Czytaj dalej…

Kryzys w defensywie Juventusu stał się faktem. Kontuzje nie oszczędziły Starej Damy, a aktualnie swoje urazy leczą tacy zawodnicy jak m.in. Barzagli, Bonucci i Chiellini.

W związku z tym w najbliższym meczu z Parmą Max Allegri będzie musiał ułożyć blok defensywny bez tych zawodników. Dla drużyny z Turynu jest to rzecz absolutnie niespotykana. Ostatni raz bowiem taka sytuacja miała miejsce w marcu 2012 roku, kiedy to Juve zremisowało w Genui 0:0. Wtedy blok defensywny stanowili tacy piłkarze jak Martin Caceres, Stephan Lichtsteiner, Paolo De Ceglie oraz Arturo Vidal.

Warto zaznaczyć, że w siedmiu ostatnich sezonach zdarzyło się sześć spotkań, w których nikt z tria BBC nie wystąpił w wyjściowej jedenastce. Zawsze jednak któryś z piłkarzy był dostępny na ławce rezerwowych.

Komentarze