Pirlo: Będziemy znów na szczycie

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. PressFocus

Juventus FC niespodziewanie dla wielu stracił dwa punkty w sobotnim starciu włoskiej ekstraklasy z FC Crotone. Ekipa z Piemontu zremisowała 1:1 z zespołem Pitagorici. Po zakończeniu spotkania na swój komentarz na temat meczu pozwolił sobie szkoleniowiec Bianconerich.

Czytaj dalej…

Juventus FC musiał sobie radzić w sobotniej potyczce w ramach czwartej kolejki Serie A bez Cristiano Ronaldo oraz Paulo Dybali. Pierwszy przechodzi samoizolację po tym, jak miał wynik pozytywny na COVID. Argentyńczyk z kolei miał kłopoty żołądkowe na zgrupowaniu, więc skutkowało to tym, że całe sobotnie zawody piłkarz spędził na ławce rezerwowych.

W związku z powyższym duet napastników tworzyli w szeregach Starej Damy tacy zawodnicy jak Alvaro Morata i Federico Chiesa. Ten drugi ostatecznie nie dokończył zawodów, gdyż zobaczył czerwoną kartkę za faul na Luce Cigarinim.

– Niestety, w ostatnich dwóch meczach kończyliśmy swoje spotkania w “10”, co jest tylko i wyłącznie naszą winą. Jesteśmy młodym zespołem, który musi pracować, a ostatnio przez występy naszych zawodników w reprezentacjach, nie było to możliwe – mówił Andrea Pirlo przed kamerą DAZN.

– Młodzi zawodnicy muszą zdobywać doświadczenie, grając w meczach. Może się oczywiście zdarzać, że będą popełniać błędy, ale na tym polega proces nauki. Zbudowaliśmy zespół wysokiej jakości, ale wciąż praca jest w toku, więc potrzeba czasu. Jestem pewny, że moi podopieczni wyciągną wnioski ze swoich błędów – przekonywał Włoch.

Liderem w tabeli włoskiej ekstraklasy jest AC Milan, który legitymuje się kompletem punktów. Wiceliderem rozgrywek jest Atalanta BC, z kolei na trzeciej pozycji plasuje się SSC Napoli.

– Byliśmy świadomi tego, że w tym sezonie będzie kilka ekip walczących o scudetto. To będzie bitwa, będziemy walczyć o każdy punkt. Kilka już straciliśmy, ale jestem przekonany, że znów znajdziemy się na szczycie – zakończył Pirlo.

Komentarze