Allegri: nie możemy zapominać o straconych punktach

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri PressFocus

Massimiliano Allegri był zadowolony z postawy Juventusu, która pozwoliła mu na pokonanie Fiorentiny w sobotnim meczu Serie A. Szkoleniowiec Starej Damy jednocześnie zaznaczył, że drużyna nie może zapominać o punktach straconych w tym sezonie, aby ponownie nie wpaść w podobną pułapkę.

  • Juventus w sobotnim meczu Serie A skromnie 1:0 pokonał Fiorentinę
  • Trener Starej Damy Massimiliano Allegri był zadowolony z postawy swojej drużyny
  • Przestrzegał także swoją drużynę przed utratą koncentracji

Allegri o meczu z Fiorentiną

– Jestem zadowolony z występu całej drużyny, ale szczególnie z postawy Ruganiego, który w tym sezonie prawie w ogóle nie grał. Luca Pellegrini również dobrze się spisał wchodząc z ławki – powiedział Allegri.

– Zaprezentowaliśmy się dobrze na poziomie psychologicznym. Powinniśmy być źli na punkty, które straciliście po drodze w tym sezonie, a które zabralibyśmy do domu z inną mentalnością i nastawieniem. Po tym meczu musimy być zadowoleni, ale też wziąć mieć w sobie tę złość, że straciliśmy te punkty – powiedział szkoleniowiec Juventusu.

– W pierwszej połowie mieliśmy trzy lub cztery szanse, ale ostatnia piłka była zła. Ta wygrana na pewno doda nam pewności siebie, ale absolutnie nie możemy obniżyć poziomu koncentracji. Musimy pamiętać, że aby wygrywać mecze, musimy walczyć do końca – dodał Allegri.

– Fundamentu tego, aby być zespołem walczącym o najwyższe lokaty, opierają się na poświęceniu. To jest zespół, który ma jakość, ale musi być zjednoczony w duchu poświęcenia, determinacji w ataku i indywidualnych pojedynkach – dodał szkoleniowiec Starej Damy.

Zobacz także: Serie A: Juventus z przełamaniem, Atalanta lepsza od Cagliari

Cremonese
Juventus FC
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 14. listopada 2022 08:46.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze