Agent Dybali w Turynie, wkrótce nowy kontrakt?

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. Grzegorz Wajda

Paulo Dybala niewykluczone, że niebawem przedłuży swój kontrakt z Juventusem FC. W stolicy Piemontu pojawił się jego menedżer Jorge Antun, co może zwiastować podpisanie nowej umowy przez Argentyńczyka.

Czytaj dalej…

Paulo Dybala ma kontrakt ważny z Juve do końca czerwca 2022 roku. Chociaż już od kilku miesięcy media we Włoszech spekulują o nowej umowie dla reprezentanta Argentyny, to ta wciąż nie została parafowana.

MVP minionego sezonu Serie A niebawem z nową umową?

La Gazzetta dello Sport podaje jednak na swoich łamach, że wkrótce ze sternikami Starej Damy ma się spotkać pełnomocnik piłkarza, a tematem rozmów ma być przyszłość “La Joya” w ekipie z Piemontu.

Warto zaznaczyć, że Dybala miał duży wpływ na to, że ostatecznie w kampanii 2019/2020 team z Turynu wywalczył dziewiąte z rzędu scudetto. Argentyńczyk został po zakończeniu sezonu uznany za najlepszego piłkarza Serie A.

Kością niezgody zarobki

Włoscy dziennikarze podawali, że wpływ na przerwanie negocjacji Juventusu z Dybalą miały wygórowane żądania finansowe piłkarza. Przypomnijmy, że klub z Piemontu zaoferował Argentyńczykowi apanaże na poziomie 11 milionów euro rocznie.

Aktualnie argentyński napastnik może liczyć w szeregach Juventusu na zarobki w wysokości ponad siedmiu milionów euro. Dodajmy, że 26-latek dołączył do teamu z Turynu w 2015 roku z US Palermo, kosztując wówczas 40 milionów euro. Dzisiaj rynkowa wartość zawodnika szacowana jest na dwa razy więcej.

Komentarze