“Juve zawsze jest postrzegane w roli faworyta”

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. PressFocus

Luciano Spalletti nie zgodził się z sugestią Massimiliano Allegriego, że Napoli ma więcej do stracenia niż Juventus, zauważając, że pewne inwestycje czynią ekipę z Turynu faworytem rywalizacji. W piątek o 20:45 odbędzie się hitowe starcie w Serie A.

  • Batalia lidera z wiceliderem ligi włoskiej elektryzuje nie tylko kibiców Serie A
  • Przed starciem Napoli z Juventusem wypowiedział się Luciano Spalletti
  • Azzurri są aktualnie liderem ligi włoskiej, legitymując się bilansem 44 punktów

Spalletti o hicie Serie A

SSC Napoli w tym roku przegrało z Interem Mediolan (0:1) i pokonało Sampdorię (2:0). Trzeci mecz po przerwie Azzurri rozegrają przeciwko Juve. W powszechnej opinii rywalizacja ta może mieć ogromny wpływ na dalsze losy rywalizacji o Scudetto.

Rozumiem, że Allegriemu wygodnie jest uchodzić za drugoplanowego gracza, ale Juve zawsze jest postrzegane w roli faworyta – mówił Luciano Spalletti cytowany przez Football Italia.

Niektóre inwestycje zwracają się tylko wtedy, gdy gra się o Scudetto i zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Nie ma sensu nosić czapki lub sztucznej brody, nie ma czwartego miejsca, które zadowoliłoby Juventus – przekonywał opiekun Napoli.

Zobacz także:

Spalletti mówił o ośmiu zwycięstwach Juventusu z rzędu i planie taktycznym tej ekipy na grę.

Pierwszy ruch wykonuje ten, który zacznie grę w środku boiska, będzie miał piłkę między nogami. To dwie różne filozofie. Allegri wyznaje motto Juventusu, że liczy się tylko zwycięstwo – mówił trener Napoli.

– W naszym przypadku jest więcej serca i duszy. Był Maradona i wszyscy widzieli, jak gra, a kiedy wygrał, pokazał, ile piękna jest w piłce nożnej i nie możemy nic poradzić na to, że zabieramy trochę tego piękna ze sobą i pamiętamy, że piłka nożna ma nadzieję, aby go odtworzyć – uzupełnił Spalletti.

Czytaj więcej: Allegri przed szlagierem. “Napoli i Spalletti są najlepsi”

Komentarze