Juve triumfuje z Brescią

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. Grzegorz Wajda

Bez niespodzianki obeszło się w jednym z niedzielnych spotkań 24. kolejki Serie A, w którym Juventus przed własną publicznością pokonał 2:0 Brescię Calcio.

Juventus przystępował do niedzielnego spotkania w roli zdecydowanego faworyta. Podopieczni Maurizio Sarriego w pierwszych dwóch kwadransach nie zdołali jednak ani razu zaskoczyć defensywy rywali.

W 37. minucie goście doznali poważnego osłabienia, bowiem z powodu drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić Florian Aye. Kilka chwil później Stara Dama wyszła na prowadzenie. Andrenacciego precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego pokonał Paulo Dybala. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

W drugiej odsłonie spotkania, grająca z przewagą jednego zawodnika, drużyna Starej Damy kontrolowała wydarzenia na boisku, a w 75. minucie zdobyła drugiego gola. Po dwójkowej akcji z Matuidim, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Juan Cuadrado i spokojnie trafił do bramki, ustalając wynik spotkania na 2:0.

Juventus FC – Brescia Calcio 2:0 (1:0)

1:0 Dybala 38′
2:0 Cuadrado 75′