Juve poszukuje napastnika. Szykuje się powrót wychowanka?

Moise Kean
Moise Kean PressFocus

La Gazzetta dello Sport donosi, że Juventus stworzył już krótką listę napastników, których chcieliby sprowadzić latem. Na jej szczycie znajduje się Sergio Aguero, a także wychowanek Starej Damy, Moise Kean.

Juventus rusza na łowy

Rekordowi mistrzowie Włoch są zdeterminowani, by przekonać Cristiano Ronaldo do pozostania w Turynie. Portugalska gwiazda wymaga jednak co najmniej dwóch transferów, w tym jednego napastnika.

Według La Gazzetta dello Sport, na szczycie listy sporządzonej przez włodarzy Juventusu znajdują się Sergio Aguero z Manchesteru City oraz Moise Kean z Paris Saint-Germain.

Argentyńczyk obecnie rozgląda się za nowym klubem. W czerwcu wygaśnie jego kontrakt z Manchesterem City, a napastnik nie zamierza tak szybko opuszczać Europy. Chce znaleźć klub na wysokim poziomie, w którym będzie miał gwarancję częstych występów. Do niedawna w jego kontekście często wspominano Barcelonę, ale Ronald Koeman z grona wolnych zawodników stawia wyżej swego rodaka, Memphisa Depaya.

Moise Kean jest wychowankiem Juventusu, a jako nastolatek zdołał nawet przebić się do seniorskiej drużyny. W jej barwach zagrał 21 razy i zdobył osiem bramek. W 2019 roku Stara Dama sprzedała napastnika do Evertonu za 27,5 miliona. Stamtąd trafił na wypożyczenie do Paris Saint-Germain. W stolicy Francji wyraźnie odżył, a tamtejszy klub zamierza sprowadzić napastnika na stałe. Jeżeli więc Juventus chciałby odzyskać swojego wychowanka, czekają go niełatwe negocjacje.

Nie jest to jednak koniec zawodników rozważanych przez zespół z Piemontu. Znajdują się na niej też takie nazwiska, jak Raul Jimenez, Edin Dżeko, Gianluca Scamacca, Olivier Giroud oraz Arkadiusz Milik. Możliwe jest też pozostanie w Serie A Alvaro Moraty. Hiszpan jest obecnie wypożyczony z Atletico, ale Juventus może za 10 milionów euro zagwarantować sobie jego usługi przez kolejny rok.

Komentarze

Comments 3 comments