Juve niezainteresowane wymianą z Chelsea

Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain fot. Fatih Aktas / Anadolu Agency/ Hepta / Sport P

Według ostatnich doniesień medialnych Chelsea FC zaproponowała Alvaro Moratę w zamian za Gonzalo Higuaina sternikom Juventusu FC. Mistrzowie Włoch nie są jednak zainteresowani tego typu transakcją, oczekując tylko i wyłącznie gotówki za Argentyńczyka.

Czytaj dalej…

Higuain aktualnie broni barw AC Milanu, do którego latem minionego roku został wypożyczony z Juventusu. Klub z Lombardii ma jednocześnie obowiązek wykupienia zawodnika za 36 mln euro po zakończeniu sezonu, ale kłopotem jest fakt, że mediolańczycy nie posiadają odpowiednich środków, aby sfinalizować taką transakcję.

Nie jest tajemnicą, że Higuain chciałby spróbować swoich sił w ekipie z zachodniego Londynu, gdzie trafiłby pod skrzydła Maurizio Sarriego. Sytuacja jest jednak skomplikowana, bo decydenci Juventusu nie zamierzają zrywać umowy zawartej z Milanem.

Informację o tym, że Chelsea chciała dokonać wymiany z Juve, podał portal CalcioMercato.com. Propozycja przedstawiciela Premier League została jednak szybko odrzucona przez klub z Piemontu z Fabio Paraticim na czele, który oczekiwał 55 mln euro za Argentyńczyka.


Komentarze