Juve nie odpuszcza. Di Maria dostał nową ofertę

Angel Di Maria
Angel Di Maria Pressfocus

Angel Di Maria z końcem czerwca przestanie reprezentować PSG. O Argentyńczyka mocno zabiega Juventus, który złożył piłkarzowi nową ofertę.

  • Juventus chce, aby Angel Di Maria dołączył do klubu
  • Negocjacje nie były łatwe
  • Najnowsza propozycja ma jednak przekonać Argentyńczyka do transferu

Juventus optymistą

Dwa lata bez mistrzostwa Włoch pozostaje Juventus. W Turynie uważają, że nadszedł wreszcie czas, aby zrzucić mediolańczyków z tronu i wygrać Serie A w sezonie 2022/2023. Klub potrzebuje wzmocnień, ale dotychczas transfery były jedynie wychodzące. W drużynie nie są już Paulo Dybala, czy Giorgio Chiellini.

Juventus chce odwrócić tendencję i zacząć kontraktować graczy. Na razie klub skupia się na piłkarzach bez kontraktu. Takim jest Angel Di Maria, czyli transferowy cel turyńczyków. Negocjacje z Argentyńczykiem prowadzone są już od pewnego czasu, ale nie przyniosły on spodziewanego efektu. Gracz PSG oczekiwał rocznej umowy, a włoski klub proponował mu kontrakt na dwa lata.

Di Maria nie zamierzał iść na ustępstwa w negocjacjach. Zwłaszcza, że piłkarz łączony był z transferem do Barcelony. Juventus nie chce dopuścić do potencjalnej utraty Argentyńczyka, więc postanowił wystosować nową ofertę. Zakłada ona roczny kontrakt dla 34-latka. Na jego mocy za sezon gry zarobiłby on siedem milionów euro. W tej sytuacji transfer zdaje się być mocno prawdopodobny. Transakcja mogłaby zostać zrealizowana nawet w przyszłym tygodniu.

W minionym sezonie Di Maria często nie mieścił się do podstawowego składu PSG. W drużynie mistrza Francji rozegrał 31 spotkań. Strzelił w nich pięć goli oraz zaliczył dziewięć ostatnich podań.

Czytaj także: Doświadczony defensor przedłużył kontrakt z Juventusem

Komentarze