Juve ma nowy plan na De Ligta

Matthijs De Ligt
Matthijs De Ligt PressFocus

Dziś Tuttosport informuje, że Juventus ma nowy plan na Mathhijsa De Ligta. Bianconeri chcą zaproponować Holendrowi przedłużenie kontraktu o rok, aby dać sobie czas na zastąpienie młodego gracza w przypadku jego ewentualnego odejścia.

  • W ostatnim czasie dużo spekuluje się na temat odejścia De Ligta z Juventusu
  • Głównymi kandydatami do pozyskania Holendra pozostaje Chelsa, Barcelona i Bayern Monachium
  • Stara Dama chciałaby jednak na dłużej zatrzymać młodego obrońcę oferując mu przedłużenie kontraktu

Juventus chciałby zatrzymać De Ligta na dłużej

De Ligt trafił do Juventusu w 2019 roku za 75 mln euro. Władze bianconerich od początku zdawały sobie sprawę, że 22-letni Holender nie zostanie legendą klubu, ale nie chcą dopuścić, aby środkowy obrońca opuścił stolicę Piemontu już latem tego roku.

Holender ma klauzulę odejścia w wysokości 120 mln euro, a w ostatnim czasie mówi się zainteresowaniu ze strony Chelsea, Bayernu Monachium czy Barcelony. Kluby nie chciałyby aż tyle płacić za De Ligta i pewnie próbowałyby renegocjować tą kwotę, a Juventus mając na uwadze długość kontraktu obrońcy musiałby taką ofertę rozważyć, szczególnie w przypadku braku awansu do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Dlatego zdaniem Tuttosport Stara Dama chciałaby zaoferować De Ligtowi przedłużenie kontraktu o rok. Jeśli Holender przystałby na takie rozwiązanie to bianconeri mogliby odłożyć rozmowy na temat jego przyszłości do lata 2023 roku. Obecna umowa wygasa obrońcy wygasa po sezonie 2023/24.

De Ligt bardzo szybko stał się kluczowym zawodnikiem Juventusu. Jest pewny w swoich interwencjach, waleczny i ambitny. Z pewnością można powiedzieć, że spełnił pokładane w nim nadzieje.

Zobacz także: Pirlo odrzucił ofertę Salernitany

Komentarze