Juve chce pomocnika z Premier League. Ma być częścią wymiany

Mateo Kovacić
Mateo Kovacić PressFocus

Juventus w letnim okienku transferowym „jest gotów” zaoferować Chelsea Denisa Zakarię w ramach wymiany za Mateo Kovacicia, twierdzi Daily Mail. Według brytyjskiej gazety jest mało prawdopodobne, aby Graham Potter zgodził się na propozycję Starej Damy.

  • Juventus chce wykorzystać wypożyczenie Denisa Zakarii do Chelsea
  • Szwajcar miałby zostać wymieniony na zawodnika The Blues
  • Na celowniku Bianconerich znalazł się Mateo Kovacić

Kovacić do Juve, Zakaria na stałe w Chesea?

Według doniesień Juventus chce pozyskać pomocnika Chelsea Mateo Kovacicia w ramach wymiany za Denisa Zakarię podczas letniego okienka transferowego. Zakaria dołączył do Chelsea na zasadzie całorocznego wypożyczenia z Bianconerich. Jego umowa zawiera opcję wykupu, z której mogą skorzystać The Blues.

Włoski serwis Calcio Mercato Web zdradził, że Juventus jest skłonny rozstać się z Zakarią już na stałe, ale w zamian chce otrzymać kartę zawodniczą reprezentanta Chorwacji. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby Chelsea zgodziła się na takie warunki, ponieważ Kovacić jest jednym z najważniejszych graczy Grahama Pottera. W obecnym sezonie 28-latek wystąpił w 15 meczach Premier League i zanotował jedną asystę.

Jednak Potter otwarcie chwali Zakarię za jego występy w Chelsea. – Gdy Denis pojawiał się na murawie, nie zawodził. Grał w Lidze Mistrzów przeciwko Zagrzebiu i strzelił gola, więc pokazał swoją jakość. Jest profesjonalistą, pracował naprawdę ciężko i dlatego otrzymał swoją szansę – stwierdził szkoleniowiec londyńczyków. Czy słowa Anglika sugerują, że The Blues spróbują pozyskać Szwajcara na stałe?

Zobacz także:

Komentarze