Juve chce De Geę, pozycja Szczęsnego zagrożona?

Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC według najnowszych doniesień Le10Sport dołączył do grona chętnych na pozyskanie Davida De Gei. Wcześniej zainteresowanie reprezentantem Hiszpanii wyraziło Paris Saint-Germain.

Czytaj dalej…

Mimo że Wojciech Szczęsny w trakcie trwającej kampanii wydawał się pewnym punktem Bianconerich, to niewykluczone, że polski bramkarz niebawem rozstanie się z Juve. Reprezentant Polski nie ukrywa swojej sympatii do Premier League, tymczasem władze mistrzów Włoch też nigdy nie deklarowały, że Szczęsny będzie w klubie na lata.

Nie jest tajemnicą, że polskiemu golkiperowi trudno uzyskać zaufanie od klubowych sterników. Co prawda Szczęsny miał kilka meczów, w których imponował świetnymi interwencjami, jak na przykład rewanżowy bój z AFC Ajaxem w Lidze Mistrzów. Ostatecznie jednak te obrony niewiele dały, bo Juventus i tak odpadł z rozgrywek w 1/4 finału.

Pierwszym objawem na to, że polski bramkarz nie mógł liczyć na ogromny kredyt zaufania było pozyskanie przez Juve za niemałe pieniądze Mattii Perina. Włoski bramkarz doznał jednak ostatnio kontuzji, więc jego rywalizacja o miejsce w składzie Starej Damy ze Szczęsnym została przerwana.

Ostatnio natomiast coraz częściej słychać głosy, że klub z Piemontu zamierza latem pozyskać kolejnego bramkarza. Kilka dni temu światło dzienne ujrzała wiadomość, że Keylor Navas z Realu Madryt jest łączony z transferem do mistrzów Włoch,a  zwolennikiem takiego ruchu jest Cristiano Ronaldo.

Z kolei francuski portal Le10Sport sugeruje, że w orbicie zainteresowania działaczy Bianconerich, jest Hiszpan De Gea, któremu w czerwcu przyszłego roku wygasa kontrakt z Manchesterem United.

Komentarze