Junior Messias będzie nadal grał w Milanie

Junior Messias
Junior Messias fot. PressFocus

AC Milan w oficjalnym komunikacie poinformował, że pozyskał na zasadzie transferu definitywnego Juniora Messiasa. 31-klatek związał się z mistrzami Serie A umową do 2024 roku.

  • AC Milan poinformował, że Junior Messias definitywnie został zawodnikiem klubu
  • 31-latek parafował umowę na dwa sezony
  • Rynkowa wartość zawodnika wynosi sześć milionów euro

Junior Messias na stałe w Milanie

AC Milan miał okazję korzystać już z usług Juniora Messiasa w ostatnim sezonie. Zawodnik bronił barw Rossonerich na zasadzie wypożyczenia z Crotone. Piłkarze pozostawił po sobie na tyle dobre wrażenie, że władze mistrzów Włoch podjęły decyzję o tym, aby zatrzymać zawodnika na stałe.

Milan wykupił Juniora Messiasa za 4,5 miliona euro. Chociaż na początku suma transferu definitywnego była ustalona na 5,4 miliona euro. Sternicy klubu z Mediolanu dali jednak radę dzięki negocjacjom obniżyć sumę odstępnego za piłkarza.

W ostatniej kampanii Junior Messias wystąpił łącznie w 32 spotkaniach Czerwono-czarnych. Zdobył w nich sześć bramek. W przeszłości zawodnik bronił barw między innymi takich ekip jak: Gozano, czy Chieri.

Milan nową kampanię zacznie w drugi weekend sierpnia. Tymczasem wkrótce Rossonerich czekają spotkania kontrolne kolejno z: FC Koeln, czy Olympique Marsylia. Pierwszym przeciwnikiem mediolańczyków w nowym sezonie Serie A będzie z kolei Udinese Calcio. Tydzień później na drodze podopiecznych Stefano Pioliego stanie natomiast Atalanta.

Czytaj więcej: Pioli spokojny o wzmocnienia Milanu

Komentarze

Na temat “Junior Messias będzie nadal grał w Milanie