Inter zainteresowany defensorem z Premier League

Junior Firpo
Junior Firpo PressFocus

Junior Firpo znalazł się na celowniku Interu Mediolan, który latem poszuka na rynku lewego obrońcy. Leeds United w przypadku spadku będzie zmuszone do sprzedaży 26-latka.

  • Inter Mediolan szuka nowego lewego defensora
  • Przymierzany do Nerazzurrich jest Junior Firpo
  • Obrońca od 2021 roku występuje w Leeds

Junior Firpo zamieni Wyspy Brytyjskie na Półwysep Apeniński?

Według najnowszych informacji włoskich mediów, Junior Firpo jest jednym z kandydatów do wzmocnienia lewej obrony Interu Mediolan w przyszłym sezonie. Celem Nerazzurrich na letnie mercato jest sprowadzenie nowego bocznego defensora, a na ich radar trafił obrońca Leeds.

Pawie walczą o utrzymanie w Premier League, a potencjalny spadek tego zespołu do Championship mógłby ułatwić włoskiemu klubowi pozyskanie 26-latka. Leeds United wówczas musiałoby pozbyć się kilku zawodników, a jednym z piłkarzy, na którym można zarobić większe pieniądze, jest Firpo.

Mówi się, że w takim przypadku Anglicy będą oczekiwali za jego kartę zawodniczą około 9 milionów funtów. Reprezentant Dominikany, który ma także hiszpańskie obywatelstwo, przed przenosinami na Elland Road był graczem FC Barcelony oraz Realu Betis.

Junior Firpo w 17 spotkaniach trwającej kampanii strzelił 2 bramki i zaliczył 1 asystę. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 12 milionów euro.

Komentarze