Monza finalizuje ciekawe wzmocnienie

Josip Brekalo
Josip Brekalo PressFocus

Josip Brekalo jest już bardzo blisko powrotu do Serie A. 24-letni skrzydłowy ma przeprowadzić się do Monzy. O jego względy zabiegały też Fiorentina oraz Bologna.

  • Josip Brekalo lada moment wróci do Serie A
  • Chorwat ma związać się z Monzą
  • Wcześniej grał dla Torino

Monza sprowadzi Josipa Brekalo

Jak podaje Fabrizio Romano, Monza jest o krok od pozyskania Josipa Brekalo z Wolfsburga. Lewoskrzydłowy ma przeprowadzić się do beniaminka Serie A na zasadzie transferu definitywnego. Dla 24-latka będzie to powrót do Włoch, ponieważ w sezonie 2021/2022 przebywał on na wypożyczeniu w Torino, gdzie prezentował się dobrze.

“Byki” były zadowolone z postawy 33-krotnego reprezentanta Chorwacji, jednak nie dogadały się z Wolfsburgiem w sprawie kolejnego wypożyczenia lub wykupu karty zawodniczej 24-latka. Umowa Josipa Brekalo z “Wilkami” wygasa 30 czerwca 2023 roku, więc Monza powinna zamknąć ten transfer za stosunkowo przystępną kwotę.

Lewoskrzydłowy występuje w barwach niemieckiego klubu od lipca 2016 roku, kiedy to trafił na Volkswagen-Arena za 10 milionów euro z macierzystego Dinama Zagrzeb. Chorwat w swoim CV posiada także Stuttgart oraz Torino. Następnym przystankiem w jego karierze ma być Monza.

Josip Brekalo w 10 meczach trwających rozgrywek zaliczył 2 asysty. Wartość rynkowa 24-letniego piłkarza jest szacowana przez “Transfermarkt” na 7,5 miliona euro.

Komentarze