Beniaminek z pierwszym letnim transferem

Josep Martinez
Josep Martinez PressFocus

RB Lipsk oraz Genoa za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformowali, że Josep Martinez wraz z końcem czerwca przeniesie się na stałe do klubu ze stolicy Ligurii. Wychowanek Barcelony ma za sobą znakomity sezon, który spędził na zapleczu Serie A.

  • Genoa postanowiła wykupić Josepa Martineza z Lipska
  • Hiszpan ma za sobą znakomity sezon na zapleczu Serie A
  • Wychowanek Barcy zachował aż 17 czystych kont

Oficjalnie: Josep Martinez na stałe w Genoi

Genoa za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz oficjalnej strony klubowej przekazała kibicom bardzo dobre informacje. Bowiem władze klubu dopięły wszystkie szczegóły umowy z Josepem Martinezem, który wraz z końcem czerwca zostanie pełnoprawnym zawodnikiem beniaminka Serie A.

Pierwsi mistrzowie Włoch w pięknym stylu wrócili do elity. Kibice “rossoblu” mogli nie tylko świętować awans, ale również spadek z Serie A ich największego rywala – Sampdorii. Władze beniaminka mają ambitne cele, a nowy właściciel planuje przeznaczyć latem sporą sumę pieniędzy na wzmocnieniu drużyny. W tym wolną rękę dostanie Alberto Gilardino, mistrz świata z 2006 roku i obecny szkoleniowiec zespołu ze Stadio Luigi Ferraris.

Josep Martinez trafił do Genoi z Lipska ubiegłego lata w ramach rocznego wypożyczenia. Hiszpański bramkarz nie był awizowany przez wszystkich do gry w podstawowym składzie, jednak na przedsezonowym zgrupowaniu wybrano go jako numer jeden między słupkami. Hiszpan odpłacił się znakomicie za zaufanie, bowiem rozegrał 30 spotkań, w których aż 17-krotnie zachowywał czyste konto. Był jednym z najlepszych piłkarzy w rozgrywkach Serie B.

Sprawdź także: Niewypał transferowy zostanie w stolicy Włoch?

Komentarze