Jorginho otrzyma Złotą Piłkę? Piłkarz zabrał głos w sprawie

Jorginho
Jorginho fot. PressFocus

Jorginho według różnych głosów jest postrzegany za jednego z głównych faworytów do wygrania Złotej Piłki przyznawanej najlepszemu piłkarzowi danego roku. Sam zainteresowany zabrał głos w tej sprawie.

  • Jorginho jest jednym z faworytów do wygrania Złotej Piłki
  • Reprezentant Włoch w tym roku wygrał Ligę Mistrzów i został mistrzem Europy
  • 29-latek jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników 2021 roku

Jorginho faworytem do wygrania Złotej Piłki

Jorginho w 2021 roku wygrał Ligę Mistrzów z Chelsea, a także sięgnął po mistrzostwo Europy z reprezentacją Włoch. Tym samym zawodnik ma na swoim koncie dwa najważniejsza trofea na koncie. Czy to wystarczy, aby zostać najlepszym piłkarzem świata? Zdolny pomocnik nie ukrywa, że wszystko będzie uzależnione od tego, jakie kryteria będą brane pod uwagę.

– Żyjemy dla marzeń – powiedział Jorginho w rozmowie ze SportTV. – Będąc jednak szczerym, to wszystko zależy od kryteriów, które będą decydować o głosowaniu – uzupełnił zawodnik.

– Jeśli chodzi o talent, mam świadomość, że nie jestem najlepszy na świecie. Biorąc jednak pod uwagę moje osiągnięcia z tego roku, to nikt nie wygrał więcej ode mnie – zaznaczył Jorginho.

– Czy mogę się porównywać z Lionelem Messim, Cristiano Ronaldo, czy Neymarem? To zupełnie inni zawodnicy. Nie mogę się z nimi równać. Można nas oceniać, ustalając wcześniej konkretne kryteria – powiedział zawodnik.

Defensywny pomocnik do lata 2018 roku broni barw The Blues. Dołączył do Chelsea z Napoli za 57 milionów euro. W ostatniej kampanii wystąpił łącznie w 43 meczach, w których zdobył osiem bramek, a ponadto zaliczył dwie asysty.

Czytaj więcej: Roberto Mancini skomentował sukces reprezentacji Włoch

Komentarze