Juventus interesuje się Jordim Albą

Jordi Alba
Jordi Alba PressFocus

33-letni lewy obrońca po raz kolejny jest łączony z przeprowadzką do Serie A. Lewy obrońca latem był przymierzany do Interu Mediolan, a w styczniu do walki o jego podpis ma włączyć się Juventus.

  • Alba nie może liczyć na regularną grę pod wodzą Xaviego
  • Barcelona jest skłonna rozstać się z defensorem
  • Juventus obserwuje sytuację doświadczonego piłkarza

Alba wzmocni rywalizację na lewej obronie w Juventusie?

Hiszpański defensor był przymierzany do transferu na włoskie boiska już pod koniec ostatniego letniego okienka transferowego, ale wówczas nie przyjął oferty Interu Mediolan, który chciał wypożyczyć Albę na jeden sezon. Jeśli wierzyć rewelacjom katalońskiego dziennika „Sport”, w styczniu po bardzo doświadczonego zawodnika powinien zgłosić się Juventus, który szuka wzmocnień na tę pozycję.

Nie wiadomo, czy „Starą Damę” interesuje transfer definitywny, czy może tylko czasowe nabycie praw do karty zawodniczej 33-letniego Hiszpana, ale wydaje się, że FC Barcelona nie robiłaby problemów z jego odejściem, ponieważ Xavi Henandez odstawił 86-krotnego reprezentanta „La Furia Roja” na dalszy tor. Wyżej w hierarchii szkoleniowca „Dumy Katalonii” są tacy piłkarze jak Marcos Alonso oraz młodziutki Alejandro Balde. Co więcej, 33-latek ma bardzo wysoki kontrakt, z którego chętnie zrezygnowałaby „Blaugrana”.

Jordi Alba w tym sezonie rozegrał dla Barcelony tylko 4 spotkania (216 minut). Lewy obrońca mimo braku regularnych występów w klubie otrzymał powołanie do kadry narodowej od Luisa Enrique i strzelił nawet gola w przegranym wynikiem 1:2 meczu ze Szwajcarią.

Wartość rynkowa Jordiego Alby wyceniana jest przez „Transfermarkt” na 9 milionów euro.

Komentarze

Comments 4 comments