Joao Pedro najskuteczniejszym Brazylijczykiem 2020 roku

Joao Pedro
Joao Pedro PressFocus

Joao Pedro jest Brazylijczykiem, który zdobył najwięcej goli w pięciu topowych ligach. Napastnik Cagliari ma na koncie 15 trafień.

Brazylia, naród słynący z wypuszczania do europejskiej piłki ofensywnych graczy, ma dość niespodziewanego lidera wśród strzelców w tym roku kalendarzowym. Z piętnastoma trafieniami najskuteczniejszym Brazylijczykiem w pięciu najsilniejszych ligach jest Joao Pedro.

Napastnik Cagliari wyprzedził naprawdę znaczące nazwiska. Ponadto wypracował sobie nad nimi wyraźną przewagę. Drugi na liście najskuteczniejszych Brazylijczyków jest Matheus Cunha z Herthy Berlin. Kolega z drużyny Krzysztofa Piątka zanotował w 2020 roku jedenaście trafień. Ostatnie miejsce na podium zajął napastnik Manchesteru City, Gabriel Jesus, który uzbierał dziesięć bramek.

Kolejnym napastnikiem na liście został Richarlison. Zawodnik Evertonu dziewięciokrotnie pokonywał bramkarzy w tym roku kalendarzowym. Czołową piątkę zamyka najdroższy piłkarz świata, Neymar. Zawodnik Paris-Saint Germain zanotował tylko osiem bramek w Ligue 1.

Oczywiście, trzeba pamiętać, że w zestawieniu brano pod uwagę wyłącznie trafienia w rozgrywkach ligowych, a przykładowo Neymar w 2020 roku zdobył też jedenaście goli w pucharach. Mimo tego, dorobek Joao Pedro zasługuje na uznanie. W tym sezonie już ośmiokrotnie pokonywał bramkarzy Serie A, kontynuując swoją dobrą formę. W zeszłej kampanii wykorzystał nieobecność Leonardo Pavolettiego i strzelił aż 18 ligowych goli.

28-latek jeszcze nigdy nie zagrał w dorosłej reprezentacji Brazylii.

Komentarze