Utalentowany Portugalczyk zamienił Watford na Udinese

Joao Ferreira
Joao Ferreira IMAGO / Action Plus

Udinese potwierdziło przyjście Joao Ferreiry. Portugalski defensor dołączył do włoskiego zespołu na zasadzie rocznego wypożyczenia z Watfordu. Warto przypomnieć, że rodzina Pozzo jest właścicielem obu klubów i często dochodzi do wymiany piłkarzy między nimi.

  • Joao Ferreira zasilił szeregi Udinese
  • Portugalczyk dołączył na zasadzie wypożyczenia z Watfordu
  • Rodzina Pozzo jest właścicielem obu tych klubów, więc często między nimi dochodzi do wymiany

Oficjalnie: Joao Ferreira zasilił szeregi Udinese

Potwierdziły się medialne doniesienia sprzed kilku dni – Joao Ferreira został nowym zawodnikiem Udinese Calcio. 22-letni Portugalczyk dołączył do zespołu z regionu Friuli na zasadzie rocznego wypożyczenia z Watfordu. Andrea Sottil wreszcie może być spokojny o głębie pozycji prawego wahadłowego.

Wychowanek Benfiki w Udinese będzie rywalizował o miejsce w składzie z Kingsleyem Ehizibue oraz Festym Ebosele. To własnie z tą pozycją drużyna Andrei Sottila miała problem w minionej kampanii. Często w roli prawego wahadłowego występował Roberto Pereyra, nominalny środkowy pomocnik.

Joao Ferreira zasilił szeregi Watfordu zimą zaszłego roku. Wówczas Benfica zarobiła na jego odejściu 2.5 miliona euro. Portugalski defensor przez pół roku zdołał rozegrać pięć spotkań w barwach angielskiego zespołu. Nawet raz udało mu się wpisać na listę strzelców.

Sprawdź także: Genoa potwierdziła transfer byłego zawodnika Sampdorii

Komentarze