“Jest serce, jakość, duch poświęcenia i wiara w siebie”

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. Imago / Foto Mosca / SPP

SSC Napoli wykorzystało atut własnego boiska w meczu 36. kolejki Serie A przeciwko Interowi Mediolan. Tymczasem po zakończeniu spotkania szkoleniowiec Azzurrich podzielił się opinią na temat rywalizacji.

  • Luciano Spalletti miał powody do radości po hicie SSC Napoli – Inter Mediolan
  • Szkoleniowiec Azzurrich nie krył zachwytu nad swoim zespołem
  • Neapolitańska ekipa aktualnie ma na swoim koncie 86 punktów w ligowej tabeli

“Ta drużyna nie potrzebuje nikogo”

SSC Napoli do niedzielnej batalii z Interem Mediolan podchodziło bardzo zmotywowane. Azzurri chcieli odnieść w tym starciu zwycięstwo, aby móc pochwalić się tym, że pokonali co najmniej raz w kończącej się kampanii wszystkich przeciwników.

– Jakość naszego futbolu pozwoliła nam się wyróżnić. To było motywujące dla zawodników, ponieważ mieli do czynienia z zasłużonym finalistą Ligi Mistrzów i musieli udowodnić wszystko, co osiągnęliśmy przez cały sezon – powiedział Luciano Spalletti cytowany przez Football Italia.

– Inter był jedyną drużyną, której nie pokonaliśmy w tym sezonie, a statystyki są również ważne. Dzięki nim można uzyskać najlepszy atak, najlepszą obronę i wszystkie inne rzeczy, które konsolidują nasze osiągnięcia – zaznaczył Włoch.

– To było trudniejsze, niż oczekiwano, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Roberto Gagliardini został wyrzucony z boiska w zaledwie 41 minucie za drugą żółtą kartkę – rzekł Spalletti.

– Ta drużyna nie potrzebuje nikogo, ponieważ wie, jak grać w piłkę nożną. Zespół został dobrze skonstruowany przez prezydenta klubu i dyrektora sportowego. Jest serce, jakość, duch poświęcenia i wiara w siebie, więc łatwo jest pracować z drużyną, która ma wszystkie te wartości – przekonywał trener Napoli.

Czytaj więcej: Napoli nie zawiodło w hicie, poznaliśmy kolejnego spadkowicza – podsumowanie 36. kolejki

Komentarze