Jest chętny na pomocnika Milanu. Rossoneri pozbędą się problemu?

Tiemoue Bakayoko
Tiemoue Bakayoko PressFocus

Pomocnik Milanu Tiemoue Bakayoko nie wystąpił w meczu pierwszej kolejki Serie A, a już wkrótce może pożegnać się z mediolańskim zespole. Zainteresowany pozyskaniem 27-letniego pomocnika jest beniaminek Premier League Nottingham Forest.

  • Tiemoue Bakayoko nie ma przyszłości w zespole Milanu i obie strony są gotowe na rozstanie
  • Francuskim pomocnikiem zainteresowane jest Nottingham Forest
  • Beniaminek Premier League kontaktował się już w tej sprawie z Milanem i menedżerami piłkarza

Bakayoko wróci do Premier League

Bakayoko dołączył do Milanu latem ubiegłego roku na zasadzie dwuletniego wypożyczenia z Chelsea. Rossoneri zobowiązali się również do wykupienia francuskiego pomocnika. 

W poprzednim sezonie Bakayoko nie zdołał przekonać do siebie trenera Stefano Piolego i wystąpił w zaledwie 14 ligowych spotkaniach, tylko pięciokrotnie wybiegając na murawę w podstawowym składzie. Nic również nie wskazuje na to, aby jego sytuacja w zespole uległa zmianie w tym sezonie, dlatego też Milan jest gotowy na rozstanie z nim jeszcze przed zamknięciem letniego okna transferowego. 

Sam zawodnik również jest gotowy na odejście po rozczarowującym sezonie i czeka na oferty. Niewykluczone, że pomocną dłoń wyciągnie do niego Nottingham Forest. Przedstawiciele beniaminka Premier League są już w kontakcie zarówno z Milanem, jak i reprezentantami Bakayoko, sprawdzając możliwość przeprowadzenia transferu.

Przedstawiciele Nottingham tego lata wydali już ponad 100 milionów funtów na wzmocnienia i nic nie wskazuje na to, aby mieli na tym poprzestać. Latem sięgnęli po jednak zawodnika, który ostatnio występował na włoskich boiskach. Kontrakt z klubem podpisał pomocnik Atalanty Bergamo Remo Freuler, a z przenosinami do Anglii łączony jest także jego klubowy kolega Rusłan Malinowski.

Zobacz także: Milan gra na czas z Chelsea. Piłkarz traci cierpliwość

Komentarze