Sampdoria sprowadziła wychowanka Realu Madryt

Jese (z lewej) w barwach Ankaragucu
Jese (z lewej) w barwach Ankaragucu PressFocus

Sampdoria oficjalnie poinformowała o podpisaniu kontraktu z Jese Rodriguezem. Umowa z wychowankiem Realu Madryt obowiązuje tylko do końca sezonu, ale może zostać przedłużona o kolejny rok.

  • Sampdoria w czwartek zdołała sprzedać Omara Colleya do Besiktasu
  • To otworzyło Włochom drogę do zakontraktowania Jese Rodrigueza
  • Hiszpan związał się z klubem z Genui do końca sezonu. Umowa ma jednak opcję przedłużenia współpracy o kolejny rok

Jese Rodriguez odhacza kolejną wielką ligę w karierze – został piłkarzem Sampdorii

Sampdoria w piątek oficjalnie poinformowała o podpisaniu kontraktu z Jese Rodriguezem. Doniesienia na temat możliwych przenosin wychowanka Realu Madryt do Genui pojawiały się już od kilku tygodni. By doszło do tej transakcji, Włosi musieli najpierw sprzedać Omara Colleya. Ten w czwartek został nowym piłkarzem Besiktasu, co otworzyło drzwi 29-letniemu Hiszpanowi.

Jese Rodriguez przez pewien czas uznawany był za wielki talent szkółki Królewskich. Rozgrywał świetne mecze w białej koszulce – łącznie uzbierał ich aż 94. Niestety, liczne kontuzje zahamowały jego rozwój. Mimo tego skrzydłowy występował później w zarówno silnych zespołach, jak i ligach. Ma na koncie grę dla Paris Saint-Germain, Stoke City, Las Palmas, Realu Betis czy lizbońskim Sportingu. Rundę jesienną trwającego sezonu spędził z kolei w tureckiej Sueper Lig. W barwach Anakaragucu nie potrafił jednak wywalczyć sobie pewnego miejsca w wyjściowym składzie, toteż zimą rozwiązano z nim umowę.

Teraz Hiszpan podpisał półroczny kontrakt z Sampdorią. Jeśli jednak współpraca będzie się dobrze układać, współpraca może zostać przedłużona o kolejny sezon. Dla zawodnika to szansa na zmierzenie się z kolejną silną ligą. W przeszłości strzelał już gole w La Lidze (18), Premier League (1), Ligue 1 (1), Liga Portugal (1) czy Sueper Lig (2). Teraz spróbuje swoich sił w Serie A.

Podczas rundy jesiennej Jese wystąpił łącznie w 16 spotkaniach. Zanotował w nich pięć bramek i dwie asysty.

Zobacz też: Pozostanie Girouda w Milanie coraz mniej pewne.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze